Respawn.pl

Walki o EPL-a ciąg dalszy! Anonymo, AGO mogą się przybliżyć do awansu

Autor: Krzysztof Sarna

Wyścig o awans do ESL Pro League zaczyna nabierać tempa. Już dziś czeka nas drugi dzień play-offów 38. sezonu ESEA Premier. Anonymo Esports i x-kom AGO staną dziś przed szansą znacznego przybliżenia się do wyższej ligi.

Przypomnijmy, jak to wszystko prezentowało się w dniu ubiegłym. Wtorek był naprawdę niezły, bo etap pucharowy rozpoczął się od wygranych Anonymo Esports oraz x-kom AGO. Jedynie Wisła All iN! Games Kraków przegrała swoje spotkanie, przez co spadła do dolnej drabinki. Z niej Biała Gwiazda ma również szansę na dostanie się do EPL-a, ale droga uległa wydłużeniu. Natomiast dwie wcześniej wspomniane ekipy w przypadku dzisiejszych zwycięstw mają okazję zdecydowanego przybliżenia się do upragnionego awansu.

Jak zwykle wszystkie mecze rozgrywać się będą o tej samej porze. Spotkania ponownie zaplanowano na godzinę 19:00. Anonymo Esports zmierzy się z BLINK w półfinale górnej drabinki. Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy pokonali wczoraj Sangal. Natomiast albańsko-szwajcarski kolektyw sprowadził krakowską Wisłę do dolnej drabinki. Dzisiejsze zawody są niesłychanie ważne. To wszystko za sprawą tego, że wygrany przejdzie do finału górnej drabinki, z którego do wielkiego finału dzielić go będzie tylko jedna wygrana. Oznacza to, że na ten moment obie wymienione formacje są jeszcze o trzy kroki od Counter-Strike’owej Ligi Mistrzóstw. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera zaprezentowali się wczoraj z dobrej strony. Przypomnijmy, że na ten moment w drużynie znajduje się Kamil “KEi” Pietkun na czas właśnie walki o ESL Pro League. Być może gra ze zmiennikiem wprowadziła powiew świeżości w szeregi “Anonimowych”. Dziś jednak Rodaków czeka trudne zadanie, bowiem po drugiej stronie serwera znajdzie się 40. ekipa świata. Dla porównania ekipa znad Wisły jest na 73. miejscu w rankingu HLTV.

O finał górnej drabinki przyjdzie także rywalizować reprezentantom x-kom AGO. Po dobrym i wygranym zarazem starciu ze Sprout nadszedł czas na trudniejszych przeciwników. “Jastrzębie” wieczorem spotkają się z DBL PONEY, które pokonało wczoraj LDLC rezultatem 2:0. W polskich szeregach bezwzględnie brawa należą się dla Szymona “kRaSnaLa” Mrozka. Osiemnastolatek zaprezentował się ze świetnej strony, wszak eliminował swoich przeciwników 74 razy, upadając przy tym zaledwie 45 razy. Jeżeli młody zawodnik nadal będzie grał w ten sposób, to AGO nie ma się raczej czego obawiać. “Kucyki” nie są jednak drużyną z pierwszej łapanki, o czym doskonale świadczy 28. lokata w światowym rankingu HLTV. Co ciekawe – jeżeli Anonymo i AGO wygrają swoje spotkania, wówczas zmierzą się w finale górnej drabinki.

Zasadniczo o wszystko zagra Biała Gwiazda. Wiślacy po porażce z BLINK spadli do dolnej drabinki i nie mogą sobie pozwolić na żadne pomyłki. Margines błędu został wyczerpany do maksimum. W pierwszej rundzie krakowskiej organizacji przyjdzie zagrać z Sangal. O tym, że ta drużyna jest do “przejścia” przekonali się wczoraj “Anonimowi”. Sami zawodnicy Wisły All iN! Games Kraków wspominali wczoraj na swoich profilach na Twitterze, (jak chociażby sam Grzegorz “SZPERO” Dziamałek), że nie wie, co się dzieje ostatnio z drużyną, czy Tomasz “phr” Wójcik, który zakomunikował, że “ostatnio pewność siebie jest na poziomie dna, trzeba się odbić”. I to odbicie powinno bezsprzecznie nastąpić dzisiaj. Tym bardziej że faworytem tego spotkania jest właśnie zespół z Polski. W przypadku zwycięstwa podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego w półfinale drabinki przegranych zagrają z triumfatorem starcia LDLC kontra Sprout.

Harmonogram środowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

19:00 | Anonymo Esports vs. BLINK – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. DBL PONEY – BO3 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Sangal – BO3 [Transmisja]