Respawn.pl

Wardęga został zbanowany na Twitchu! Nie do końca jasny powód

Autor: Krzysztof Sarna
Sawardeg

Kto by się spodziewał, że akurat on?! A jednak. Ostatni czas idealnie pokazuje, że na Twitchu zbanowany może zostać każdy. W niedzielne popołudnie Sylwester Wardęga otrzymał blokadę na jednej z najpopularniejszych platform do nadawania na żywo.

Dopiero tydzień temu wspominaliśmy o banie Jakuba “Japczana” Piotrowicza, który jak się później okazało – oficjalnie sam przytoczył powód wykluczenia. Co więcej, wczoraj karę otrzymała również dziewiąta co do wielkości obserwujących kont na świecie,  streamerka Imane “Pokimane” Anys. Tym razem padło na jednego z najpopularniejszych twórców w Polsce, zwłaszcza na YouTubie. Nie jest jednak do końca jasne, za co Wardęga mógł zostać zbanowany. 

Powód do końca nie jest znany. Spekulacje społeczności wskazują jednak, że chodzi o reakcję na jednego z donate’ów, którego otrzymał “WATAHA”. Treść samej wiadomości to ciąg jednego słowa, a mianowicie: “Gerni”. Ponadto na samym końcu donate’a pojawiła się jeszcze następująca fraza: “Pa**ć Żydów”. Sam twórca najwyraźniej się zamyślił, wszak kilka razy wypowiedział słowo “nigger”, co zresztą po chwili sam przyznał. Nie musimy oczywiście tłumaczyć, jak regulamin Twitcha jest skonstruowany i jak reaguje na tego typu sytuacje. 

Spekulacje są też inne, wszak Wardęga w ostatnim czasie streamował na dwóch kanałach jednocześnie. Zarówno na YT, jak i na Twitchu. To też może być jakiś pretekst do ewentualnego wykluczenia, jednak zdaje się, że jest on mało prawdopodobny. 

Warto też z tego miejsca podkreślić, że nie zawsze da się uniknąć samych donejtów z taką treścią. W takim momencie najważniejszą rolę odgrywa właśnie streamer, który powinien odpowiedzieć i nie nakłaniać do wiadomości z obraźliwymi i rasistowskimi zwrotami, wszak tak jest skonstruowany regulamin Twitcha. Nic niemówienie również może wiązać się z karą, czego dowodem jest Aleksander “RandomBruceTV” Kardaś, który w przeszłości otrzymał permanentną blokadę. Co więcej, twórca dostał wiadomość od Deszcza, admina Twitcha, w której można było ujrzeć, że ten nie zareagował w żaden sposób, a później nickname’y osób wysyłających te treści wisiały na overlayu.

Jednego możemy być pewni, a mianowicie tego, że sam uczestnik dwóch walk na FAME MMA w końcu poruszy publicznie temat, a być może wyjawi i powód blokady. Na stan 09.01.2021, godzinę 17:40 sprawa jest świeża i dopiero będzie się rozwijać. Znakiem zapytania pozostaje również długość nałożonej blokady.