Respawn.pl

Więcej kobiecych rozgrywek w EA SPORTS FC – EA kontynuuje promocje kobiecej piłki nożnej!

Autor: Maks Bartosik
EA Sports FC

W sieci pojawia się coraz więcej nowości, które czekają na nas w EA SPORTS FC. Wśród nich jest rozszerzona oferta kobiecych rozgrywek w nowej grze od EA!

W poprzednim artykule pisaliśmy o liście rozgrywek, które na 100% pojawią się w EA SPORTS FC. Widniały na niej także rozgrywki kobiecej piłki nożnej, która w nowej grze od EA ma być jeszcze mocniej promowana. Samo EA zapowiedziało zresztą, że w nowej grze doczekamy się większej ilości klubów, lig, turniejów i piłkarzy:

Dokładamy wszelkich starań, żeby nadchodząca FIFA była najlepszą grą w serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup.

Oznacza to także dalszy rozwój kobiecej piłki w grze od EA. Dotychczas w FIFA 23 mogliśmy zagrać kilkoma drużynami z światowego TOPu, a niedawno do gry dodano również Ligę Mistrzów Kobiet. Co najważniejsze w kontekście nowej produkcji – będzie ona dalej dostępna, ale oprócz niej pojawi się więcej kobiecych rozgrywek.

Wśród nich znajdują się angielska ekstraklasa kobiet i francuska Division 1 Féminine, ale też coś dla fanów futbolu zza oceanu – amerykańska National Woman Super League. Oznacza to nie tylko nowe licencjonowane kluby kobiet, ale też i wiele nowych piłkarek dostępnych w EA Sports FC.

Na pełną listę rozgrywek, w tym rozgrywek kobiecej piłki nożnej poczekać będziemy musieli do lata, gdy EA ogłosi więcej informacji o nowej grze. Możemy się jednak spodziewać, że szumne zapowiedzi EA nie będą tylko chwytami marketingowymi, a rzeczywistymi działaniami.