Respawn.pl

Strona główna » WIELKA ZMIANA NA RYNKU GIER! MICROSOFT PRZEJMUJE ACTIVISION BLIZZARD

WIELKA ZMIANA NA RYNKU GIER! MICROSOFT PRZEJMUJE ACTIVISION BLIZZARD

Autor: Krzysztof Sarna

Idzie nowe. Nic w świecie gamingu nie będzie już poniekąd takie samo. Microsoft 18 stycznia postanowił przejąć Activision Blizzard. Informacja ta jest naprawdę taką z kategorii “wielkich” w rynku gamingowym. 

Activision Blizzard nie ma za sobą ostatnio udanego okresu. Mnóstwo afer, dram, zastraszanie żeńskich pracowniczek czy utrata sporej ilości graczy to tylko niektóre z powodów, przez które o AB nie mogliśmy w minionych dniach usłyszeć w pozytywnym kontekście. Być może w nadchodzącej przyszłości to wszystko ulegnie zmianie, wszak korporacja została przejęta przez Microsoft. 

Activision oraz Blizzard na rynku gier nie trzeba specjalnie przedstawiać. To właśnie ci producenci są odpowiedzialni za takie gry światowej sławy jak World of Warcraft, Call of Duty czy Overwatch. Przedsiębiorstwo założone przez Billa Gatesa przejmie Activision Blizzard płacąc dokładnie 95 dolarów za akcję, co przełoży się na łączną kwotę w wysokości 68,7 miliarda USD. Po sfinalizowaniu tej transakcji Microsoft stanie się trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami na świecie pod względem przychodów. Aktualnie wyżej plasują się Tencent oraz Sony. Zanim jednak dojdzie do finalizacji, trochę będziemy musieli poczekać, ponieważ tej oczekuje się w roku podatkowym 2023. 

Gry są dziś najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią rozrywki na wszystkich platformach i będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju platform Metaverse – mówiła Satya Nadella, prezez oraz CEO Microsoftu. – Głęboko inwestujemy w światowej klasy treści, społeczność oraz chmurę, by zapoczątkować nową erę gier, która stawia graczy i twórców na pierwszym miejscu, a także sprawia, że gaming jest bezpieczny, integracyjny oraz dostępny dla wszystkich – kontynuowała. 

Planowane przejęcie ma objąć takie ikony ze studiów Activision i Blizzard  jak Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty oraz Candy Crush. Do tego mają jeszcze dojść globalne działania esportowe w ramach Major League Gaming. Firma aktualnie może się pochwalić niespełna 10 tysiącami pracowników na całym świecie.