Respawn.pl

WIELKI FINAŁ ESL PRO LEAGUE! ENCE czy FAZE – KTO MISTRZEM?

Autor: Krzysztof Sarna

To pierwsi Polacy, którzy zagrają w wielkim finale ESL Pro League. Paweł “dycha” Dycha & Olek “hades” Miśkiewicz, bo o nich mowa – powalczą wraz z resztą kolegów z ENCE o mistrzostwo piętnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów. Samo spotkanie będzie bardzo trudne dla “Ośmiornic”.

O ile FaZe Clanu w finale ESL Pro League mogliśmy się spodziewać, tak ENCE już zupełnie nie. Ten pierwszy zespół wygrał przecież ponad miesiąc temu Intel Extreme Masters w Katowicach, a do tego okupuje drugą lokatę w światowym rankingu HLTV. Natomiast organizacja z Finlandii pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych, a walką można osiągać naprawdę świetne rezultaty. 

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Sosnowca – Ważne żeby esport przełożył się na rozwój wszystkich dziedzin naszego życia

O mistrzostwo piętnastego sezonu ESL Pro League powalczą gracze ENCE i FaZe Clanu. Ten pierwszy zespół w fazie play-off pokonał kolejno: fnatic, Movistar Riders oraz Ninjas in Pyjamas. Tak więc hades i jego koledzy nie mieli problemu, by poradzić sobie z wyżej notowanymi od siebie, bo przecież NiP takim zespołem jest. Z kolei Finn “karrigan” Andersen i jego kompani górowali nad następującymi formacjami: Players, Natus Vincere i FURĄ. Szczególnie niespodziewane było piątkowe zwycięstwo, kiedy to organizacja z Ameryki wyeliminowała najlepszą drużynę świata, a więc Natus Vincere na etapie ćwierćfinału. 

Tutaj dochodzimy do pewnej abstrakcji, ponieważ FaZe wygrało z Na’Vi 2:0, ale przegrało 1:2 z ENCE podczas rywalizacji w grupie B. Trudno ocenić czym był spowodowany taki stan rzeczy, bo być może mowa tu jedynie o słabym starcie. Za pewnik trzeba wziąć, że dzisiejsze zawody nie będą łatwymi dla obu ekip, ale na trudniejszą przeprawę zapowiada się dla dziesiątej ekipy świata.

17:00 | ENCE vs. FaZe Clan – BO3 

Wielki finał rozpocznie się o godzinie 17:00. Samo spotkanie toczyć się będzie w formacie BO5, a więc do trzech wygranych map. Zwycięzca zainkasuje czek na 175 tysięcy dolarów, podczas gdy wicemistrz wzbogaci się o $70 000.

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.