Respawn.pl

Strona główna » Wielki finały Mistrzostw Polski w Heroes III już w najbliższy weekend!

Wielki finały Mistrzostw Polski w Heroes III już w najbliższy weekend!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Mistrzostwa Polski Heroes of Might and Magic III to jak dotąd największe wydarzenie krajowej sceny tej gry. Rozmach pierwszej edycji turnieju przerósł oczekiwania stawiane nawet przez największych entuzjastów: Chęć udziału wyraziło ponad 500 osób.

Mistrzostwa Polski to największy na świecie turniej w Heroes of Might and Magic III – tytuł z pewnością kultowy. Organizowane są przez Mateusza Jarzembskiego, jednego z administratorów portalu Jaskinia Behemota. Właśnie dobiega końca trzecia już edycja. Poprzednie miały miejsce kolejno w 2018 i 2019 roku. Liczba zainteresowanych stale rośnie. W 2018 mierzyło się około 500 graczy, rok później już nieco ponad 1000, a tegoroczne zapisy przyciągnęły prawie półtora tysiąca śmiałków. Liczba zainteresowanych stale rośnie. W 2018 mierzyło się około 500 graczy, rok później już nieco ponad 1000, a tegoroczne zapisy przyciągnęły prawie półtora tysiąca śmiałków.

Podczas Mistrzostw Polski, gracze korzystają z kompletnej edycji gry (tzw. Heroes III Complete, zawierające oficjalne dodatki) oraz fanowskiej modyfikacji Horn of the Abyss, która poprawia wiele niedociągnięć i bugów oryginału, wprowadza nową zawartość i ułatwia grę w trybie multiplayer.

W finale biorą udział Dawidu91 oraz Szopa666. Są to obecnie zdecydowanie najlepsi gracze w Polsce – taki skład finału był przewidywany jeszcze przed rozpoczęciem zapisów, więc można powiedzieć, że obyło się bez sensacji. Obaj gracze są bardzo utytułowani. W kontekście Mistrzostw Polski należy wspomnieć, że Dawidu91 jest pierwszym oficjalnym czempionem (2018) oraz obecnym wicemistrzem (2019). Mimo to faworytem spotkania jest Szopa666. Mecz odbywa się w systemie best-of-three (do dwóch zwycięstw).

Spotkanie skomentują inni gracze i fani Heroes III. Hostem transmisji będzie Fryderyk „Veggie” Kozioł, znany wszystkim fanom e-sportu ze świata League of Legends.

Wielki finał

Decydujące starcie turnieju odbędzie się w dniach 13-15 listopada w krakowskim studio e-sportowym Nervarien. Całość będzie transmitowana i komentowana na żywo na kanale NVIDIAGeForcePL Starty codziennie o 14:00.

Pula nagród

  • I miejsce: 4000 złotych + biżuteria z Heroes 3 + monitor gamingowy od firmy Predator + plecak Predator + grawerowana statuetka + obraz na płótnie namalowany przez Cyfrowego Artystę + drobne gadżety z Mistrzostw Polski,
  • II miejsce: 2000 złotych + biżuteria z Heroes 3 + plecak Predator + gadżety,
  • III miejsce: 1000 złotych + biżuteria z Heroes 3 + plecak Predator + gadżety,
  • IV miejsce: 500 złotych + gadżety.