Respawn.pl

On się nie poddał! Medusa królem polskiego Twitcha w czerwcu

Autor: Krzysztof Sarna
Medusa

Końca dobiegł kolejny, szósty już miesiąc 2024 roku. Skoro wchodzimy w nowy miesiąc, to nie może zabraknąć podsumowań tego poprzedniego. Konsekwentnie podsumowujemy to, co dzieje się na polskim Twitchu miesiąc po miesiącu. Wielki upór, konsekwencja oraz niepoddanie się popłaciły, bowiem w czerwcu najlepszym streamerem okazał się Adrian “Medusa” Salamon. 

Medusa ponownie numerem jeden na polskim Twitchu

Zanim jednak przejdziemy do dania głównego, jakim jest ogólne zestawienie polskiego Twitcha w czerwcu, pierwszeństwo jak zwykle damy przedstawicielkom płci pięknej. Nikogo nie powinno specjalnie dziwić (i to nie nasza stronniczość, a pokaz dominacji), że Katarzyna “Kasix” Paciorek ponownie nie pozostawiła złudzeń konkurencji. Ponownie okazała się najlepszą streamerką na polskim Twitchu, kończąc czerwiec z dorobkiem 96 686 obejrzanych godzin. Legitymowała się też największą średnią widownią, wszak zazwyczaj jej transmisje oglądało 1941 osób. Na drugim miejscu plasuje się Karolina “Nieuczesana” Brodnicka, która posiada 82 606 obejrzanych godzin. Może ona się jednak pochwalić największą publiką w szczytowym momencie w czerwcu, było to dokładnie 6770 widzów. Podium zamyka Angelika “Angela35” Adamczuk, której streamy były oglądane przez połowę tego, co wypracowała Nieuczesana, mowa o 41 551 jednostkach. Tak więc przeskok pomiędzy TOP2, a kolejnymi streamerkami jest relatywnie spory.

Ranking TOP10 streamerek z maja prezentuje się następująco:

MERKI

fot. STREAMERZY.PL

Sporo dzieje się w ogólnym zestawieniu, w którym najlepszy w szóstym miesiącu 2024 roku okazał się Adrian “Medusa” Salamon. Doskonale pamiętamy, kiedy rozpoczynał on regularne transmisje IRL na Twitchu w 2022 roku. Wówczas Salamon zajął 2. miejsce w październiku oraz listopadzie. Tuż po tym jego oglądalność drastycznie spadła. Powrót na szczyt Medusie zajął niemało, ale liczy się efekt finalny, a ten jest taki, że “Kongo TV” jest pierwsze. 26-latek w czerwcu wypracował łącznie 1 238 411 obejrzanych godzin, średnio na jego transmisjach było po 3666 widzów, a w szczycie 12 770. Reszta stawki nie stanowi żadnego zaskoczenia, wszak regularnie miesiąc po miesiącu zajmuje najwyższe lokaty. Mowa konkretnie o Michale “Young Multim” Rychliku oraz Witoldzie “Guciu” Tadzikiewiczu, których transmisje oglądane były przez odpowiednio 1 072 132 i 1 064 404 godziny. Jedynie grono TOP3 przekroczyło barierę miliona obejrzanych jednostek. Największą średnią liczbą widzów oraz największą liczbą widzów w peaku cieszył się Rychlik, mowa konkretnie o 13 687 oraz 29 157 widzach.

Ranking TOP10 streamerów z maja prezentuje się następująco:

Stream ogl

fot. STREAMERZY.PL

CZYTAJ TAKŻE: G2 na jednej zmianie nie kończy! Kolejny zawodnik na ławce rezerwowych

Należy jeszcze przyjrzeć się dwóm wiodącym tytułom, a więc League of Legends oraz Counter-Strike’owi 2. Ci, którzy regularnie śledzą nasze comiesięczne podsumowania, doskonale zdają sobie sprawę, że w kontekście transmisji na żywo z pierwszej z wymienionych gier zdecydowany prym wiedzie Artur “Rybson” Gębicz. Tym razem jego streamy oglądane były przez łącznie 266 805 godzin. Na drugim miejscu znalazł się Remigiusz “Overpow” Pusch, który wypracował w sumie 216 100 obejrzanych godzin. Na najniższym stopniu podium plasuje się z kolei Jakub “Kubon” Turewicz, który na swoim koncie w czerwcu posiadał 136 816 obejrzanych jednostek.

Ranking TOP10 streamerów z maja pod względem League of Legends prezentuje się następująco:

liga

fot. STREAMERZY.PL

Nie możemy oczywiście zapomnieć o bardzo bliskiej nam scenie Counter-Strike’a. W czerwcu całkowicie w tyle pozostawił resztę stawki Piotr “Izak” Skowyrski, który prawie że przekroczył barierę pół miliona obejrzanych godzin w czerwcu. Jego twórczość w szóstym miesiącu 2024 roku była oglądana dokładnie przez 498 053 godziny. Kultowy już komentator Counter-Strike’a zazwyczaj gromadził na swoich streamach z CS-a po 3635 osób, a w najlepszym momencie było to 15 697 widzów. Druga pozycja należy do rewelacji ostatnich miesięcy, a więc Sebastiana “Neexa” Treli, który wypracował 193 091 jednostek. Trzecią lokatę natomiast zajął Dawid “MrDzinold” Rzeźnik, który legitymuje się dorobkiem 102 192 obejrzanych godzin.

Ranking TOP10 streamerów z maja pod względem CS2 prezentuje się następująco:

css

fot. STREAMERZY.PL

Zestawienie zostało przygotowane przez portal STREAMERZY.PL.