Respawn.pl

Wielki transfer w Brazylii! FalleN zakłada trykot FURII

Autor: Marcin Kapusta

Gabriel “FalleN” Toledo, ojciec brazylijskiego Counter-Strike’a, powraca na wielką scenę z impetem, wszak przywdział trykot FURII Esports!

Już pod koniec maja w kuluarach pojawiały się pierwsze medialne informacje, że Gabriel “FalleN” Toledo znalazł się w kręgu zainteresowań FURII Esports. Z czasem liczba doniesień zaczęła rosnąć, a na brazylijskim podwórku zapanowała euforia. Dziś  organizacja oficjalnie zakontraktowała 32-letniego weterana , który wczoraj rozstał się z Imperial eSports. Tym samym wypełni wakat pozostawiony przez Rafaela “safee” Costę na pozycji nominalnego snajpera.

FalleN jest uznawany za jednego z najlepszych graczy Counter-Strike’a wszechczasów i ma za sobą udaną karierę trwającą ponad dekadę. Jego podróż jest naznaczona licznymi osiągnięciami i ważnymi tytułami, w tym dwoma zwycięstwami na turniejach rangi Major w 2016 roku. Dołączenie FalleNa w nasze szeregi oznacza moment jedności dla brazylijskiego esportu. Te dołączenie łączy najlepsze, co Brazylia stworzyła z dwóch różnych pokoleń.” – oświadczył współzałożyciel i CEO organizacji, Andre Akkari .

Serwis GE ujawnił, że ściągnięcie FalleNa kosztowało FURIĘ nawet 700 tysięcy dolarów. Jeżeli kwota posiada odzwierciedlenie w rzeczywistości, to jest to jeden z najdroższych transferów w historii CS:GO.

Wiek? Do FalleNa to tylko liczba!

FalleN jest podręcznikowym przykładem tego, że wiek to tylko liczba. Mimo zmieniającego się CS-owego ekosystemu, nadal pozostaje w ścisłej czołówce. Przez ostatnie piętnaście miesięcy weteran zajmował się projektem Last Dance, który w lutym 2022 roku zyskał aprobatę i wsparcie ze strony rodzimej organizacji Imperial eSports. Ten ruch okazał się znakomity pod względem marketingowym, ale wyniki również nie wyglądały najgorzej. Brazylijczycy zdołali zakwalifikować się na dwa turnieje rangi Major, wywalczyli wicemistrzostwo ESL Challenger Melbourne 2022, a także triumfowali w OMEN WGR Challenge 2022 Europe oraz BLAST Premier Spring American Showdown 2023.Sam FalleN pozytywnie zaskoczył swoimi predyspozycjami strzeleckimi, wszak podczas pobytu w Imperial wypracował na poziomie 1.09.

Teammate FalleNa pójdzie tą samą drogą?

Jak podają serwisy  Dust2.br oraz GamerArena, ostatni wakat w wyjściowym składzie FURII wypełni dotychczasowy kolega  z drużyny FalleNa, Marcelo “chelo”Cespedes. Dziś 25-latek oficjalnie zakończył współpracę z Imperial eSports, więc ogłoszenie jest już tylko kwestią kilku następnych godzin.

Jeżeli doniesienia potwierdzą się, skład FURII Esports będzie wyglądał następująco:

  • Brazil Andrei “arT” Piovezan
  • Brazil Yuri “yuurih” Santos
  • Brazil Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Brazil Gabriel “FalleN” Toledo
  • Brazil Marcelo “chelo” Cespedes
  • Brazil Nicholas “guerri” Nogueira (trener)