Respawn.pl

Wielki wtorek grania! Ujrzymy dziś HONORIS, Anonymo, Izako Boars, AGO, Wisłę Kraków i EMERITOS BANDITOS

Autor: Krzysztof Sarna

Ależ to będzie wtorek, ależ to będzie jazda! Tylu spotkań nie było już dawno! Dziś odbędzie się aż sześć spotkań, a czas umilać nam będę gracze HONORIS, Anonymo Esports, Izako Boars, x-kom AGO, Wisły All iN! Games Kraków oraz EMERITOS BANDITOS.

Pierwszą wymianę ognia na serwerze zobaczymy o godzinie 12:00. To właśnie wtedy HONORIS powalczy o pierwsze zwycięstwo w Spring Sweet Spring 3 Regionals. Organizacja Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego przegrała wczoraj mecz otwarcia z 1WIN i z pewnością będzie szukała odbudowy. W teorii Polacy zmierzą się z ekipą na zbliżonym poziomie, bo tą będzie Iberian Family, która jest aktualnie na 83. pozycji w światowym rankingu HLTV, podczas gdy gracze Roberta “mSra” Pieńkowskiego na 96. 

O zbliżenie się do awansu do głównego etapu Spring Sweeet Spring 3 powalczy Anonymo Esports, które ma już na swoim koncie jedno zwycięstwo. Drugie oznaczałoby potrzebę jeszcze tylko jednego. “Anonimowi” zmierzą się dziś z Copenhagen Flames, które pokonało wczoraj Ambush. Natomiast Paweł “innocent” Mocek i spółka poradzili sobie z ONYX. W czystej teorii Anonymo powinno wygrać, ale 6 maja w ramach rozgrywek pierwszego sezonu REPUBLEAGUE uległo Duńczykom 1:2. 

Równo o godzinie 19:00 będą miały miejsce trzy pojedynki w ramach 37. sezonu ESEA Premier. Szczególnie ważny będzie ten z udziałem Izako Boars, a to dlatego, że ten zespół ma do rozegrania jeszcze dwa mecze, a nie ma ani jednego punktu, przez co na ten moment spadnie do ESEA Advanced. Szanse matematyczne jeszcze istnieją, ale są one małe. “Dziki” zmierzą się dziś z tureckim Sangal, który gra dość dobrze w aktualnych zmaganiach, bo po pięciu starciach gromadzi dziewięć oczek i jest na czwartej lokacji. 

Najlepiej spośród polskich drużyn radzi sobie x-kom AGO, które na ten moment jest drugą formacją grupy B ESEA Premier. “Jastrzębie” mają dwanaście punktów po sześciu meczach i są prawie że pewne gry w play-offach. Na kolejną zdobycz Karol “rallen” Rodowicz mogą liczyć po tym, jeśli pokonają Sprout. Niemiecka ekipa z kolei znajduje się w strefie barażowej i po takiej samej ilości starć ma sześć punktów. Ostatnio te formacje spotkały się 15 kwietnia jeszcze w ówczesnym 36. sezonie ESEA MDL. Wtedy lepsi okazali się Polacy, bo wygrali 2:0. 

Wisła All iN! Games Kraków jest jedyną polską drużyną w grupie A. Biała Gwiazda radzi sobie przyzwoicie, bo po sześciu starciach ma dziewięć punktów i tylko brakuje jej trzech do pierwszej czwórki. Dziś jednak będzie miało miejsce spotkanie za przysłowiowe sześć punktów, bo Wiślacy zmierzą się z szóstym BLINK, który tych oczek ma tyle samo, ale mecz więcej. 

Na odstresowanie i samo zakończenie dnia będziemy mogli obejrzeć EMERITOS BANDITOS. 37. sezon ESEA Intermediate powoli dobiega końca. “Emerytowani” zmierzą się dziś Finami z Crazy Coco Gaming, którzy mogą się pochwalić bilansem w postaci siedmiu zwycięstw i pięciu porażek. W przypadku Polaków ten jest taki sam, a utrzymanie obu zespołów jest już zapewnione. Mateuszowi “PAGO” Pągowskiemu i jego kolegom dane było w bieżących rozgrywkach dwa razy grać na Nuke’u i w końcowym rezultacie dwukrotnie zwyciężyć 16:12. Inaczej ma się sprawa w przypadku CCG, bo ten zespół grał już na tej lokacji sześć razy i wygrał aż cztery. Zanosi się zatem na pasjonujące zawody. 

Harmonogram wtorkowych pojedynków polskich drużyn prezentuje się następująco:

12:00 | HONORIS vs. Iberian Family – BO3 [Transmisja]

18:00 | Anonymo Esports vs. Copenhagen Flames – BO3 [Transmisja]

19:00 | Izako Boars vs. Sangal – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. Sprout – BO3 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. BLINK – BO3 [Transmisja]

20:00 | EMERITOS BANDITOS vs. Crazy Coco Gaming – Nuke [Transmisja]