Respawn.pl

Wiemy kto zastąpi Shoxa w Apeks! Kuben ma nowego podopiecznego!

Autor: Maks Bartosik

Nie tylko Natus Vincere ogłosiło dziś skompletowanie składu na nadchodzący, 2023 rok. Apeks, drużyna prowadzona przez Kubena ogłosiła, kto zastąpi Shoxa w składzie sekcji CS:GO.

Apeks rozstało się z utytułowanym francuskim graczem w połowie października. Od tamtego momentu norweska organizacja testowała kilku graczy, w tym Hansela “⁠BnTeT⁠ Ferdinanda, jednak żaden z nich nie przekonał Kubena i spółki na tyle, by podpisać z nim kontrakt.  Organizacji nie przekonał również Michał “MICHU” Muller, który pomagał zespołowi w końcówce roku i z którym drużyna wygrała 43 sezon ESEA Advanced.

Piątym elementem układanki został niespodziewanie Damjan “kyxsan” Stoilkovski. 20-letni Macedończyk ostatnie dwa lata spędził w barwach BLUEJAYS, z którym zdobył nawet mistrzostwo świata podczas rozgrywanego w grudniu turnieju IESF World Esports Championship 2022.

W dobrych słowach o kyxsanie wypowiedział się trener Apeks, Jakub “Kuben” Gurczyński. W oficjalnym komunikacje organizacji możemy przeczytać kilka słów, które powiedział były szkoleniowiec Virtus.Pro

W trakcie sezonu przetestowaliśmy kilku IGL, co nie było łatwe, ale byliśmy przekonani, że ten proces przyniesie nam lepsze wyniki w nadchodzącym sezonie. Damjan wykazał się dużą znajomością aktualnej mety, świetnie dogadał się z resztą drużyny i po wielu rozmowach jestem przekonany, że to najlepszy wybór jakiego mogliśmy dokonać

Tuż po nowym roku jkaem’a i spółkę czeka kilkudniowy bootcamp, podczas którego europejska formacja będzie przygotowywać się do nowego sezonu, w którym zagrają przede wszystkim podczas ESL Challenger League.

Aktualny skład Apeks prezentuje się następująco:

Sweden Tim “⁠nawwk⁠ Jonasson
Norway Joakim “⁠jkaem⁠ Myrbostad
Slovakia Martin “⁠STYKO⁠ Styk
Lithuania Justinas “⁠jL⁠ Lekavicius
North Macedonia Damjan “⁠kyxsan⁠ Stoilkovski

Poland Jakub “⁠kuben⁠ Gurczynski (trener)