Respawn.pl

Wisła idzie jak burza, sezon ESL Mistrzostw Polski wkracza w decydującą fazę

Autor: Aleksander Kurcoń

Za nami 5. kolejka rozgrywek ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022. Wisła All in! Games Kraków pokonała w hitowym starciu Ungentium i tym samym nadal jest niepokonana w obecnym sezonie.

Grupa A

Sytuacja w grupie A coraz bardziej się klaruje. Wszystko za sprawą wygranej Wisły Kraków z Ungentium. Biała Gwiazda notując 7. zwycięstwo w lidze jest już niemal pewna zajęcia 1. miejsca w grupie, a tym samym bezpośredniego awansu do półfinału rozgrywek. SZPERO i spółka wyprzedzają MAD DOG’S PACT o osiem punktów, co pozwala im nawet na przegranie dwóch z trzech zbliżających się spotkań.

Ungentium zaś potykając się w ostatniej kolejce, komplikuje sobie sprawę. Obecnie GruBy i reszta będą musieli patrzeć na wyniki rywali, a przede wszystkim x-kom AGO. Jastrzębie mają do rozegrania jeszcze cztery spotkania, co oznacza, że mają szansę przegonić przeciwników i zająć 3. miejsce.

Wyniki ostatniej kolejki:

  • Wisła All in! Games Kraków 16:5 Ungentium (Dust 2)
  • Forsaken 7:16 MAD DOG’S PACT (Nuke)

Sytuacja w tabeli:

1. Wisła All in! Games Kraków 7-0 20 pkt
2. MAD DOG’S PACT 4-3 12 pkt
3. Ungentium 3-4  9 pkt
4. x-kom AGO 2-4  7 pkt
5. Forsaken 2-5 7 pkt
6. Team ESCA Gaming 2-4  5 pkt

Grupa B

Dużo działo się w grupie B, a to za sprawą HONORIS. Zeszłoroczni wiosenni mistrzowie Polski wygrali w ostatniej kolejce dwa spotkania – z Anonymo i ThunderFlash i tym samym znacząco poprawili swoje miejsce w tabeli. Tym samym szansa na play-offy w wykonaniu ekipy TaZa i NEO jest wciąż duża.

Wysoką formę podtrzymują z kolei gracze GameAgents, którzy znajdują się na drugim miejscu. Teraz przed nimi najcięższe zadanie, czyli trzy mecze z bezpośrednimi rywalami do awansu. Ważne spotkanie zbliża się w następnej kolejce, w której to Anonymo zmierzy się z GameAgents.

Wyniki ostatniej kolejki:

  • GameAgents 16:11 Impression (Nuke)
  • ThunderFlash 14:16 Illuminar (Vertigo)
  • HONORIS 16:13 Anonymo (Dust2)
  • ThunderFlash 13:16 HONORIS (Nuke)

Sytuacja w tabeli:

1. Illuminar Gaming 5-1 15 pkt
2. GameAgents 5-3 15 pkt
3.  HONORIS 4-4 12 pkt
4. Anonymo Esports 3-4 9 pkt
5. Impression 3-4 9 pkt
6. ThunderFlash 1-5 3 pkt