Respawn.pl

Strona główna » Wisła kontynuuje grę w Pinnacle Winter Series, a PACT zagra dziś o awans do ESL Challenger League

Wisła kontynuuje grę w Pinnacle Winter Series, a PACT zagra dziś o awans do ESL Challenger League

Autor: Krzysztof Sarna

Mała wrzawa po wtorku już opadła. Oby jednak dziś było tak jak wczoraj, a więc żeby Wisła All iN! Games Kraków oraz MAD DOG’S PACT wygrały swoje spotkania. Dzisiaj w roli głównej będzie ta druga drużyna, która zagra o awans do 40. sezonu ESL Challenger League. 

PACT stanie dziś przed wielką szansą, wszak wystarczy wygrać tylko jedno spotkanie, by dostać się do 40. sezonu ESL Challenger League (Dawniej ESEA Premier). Nie zabraknie dziś również w akcji Białej Gwiazdy. Wisła kontynuuje zmagania w Pinnacle Winter Series 1 Regionals.

To właśnie Wiślaków ujrzymy dziś w akcji jako pierwszych, wszak ci o godzinie 15:00 zagrają z Tricked. Jest to jednocześnie spotkanie drużyn z bilansem 1-1. Organizacja z Małopolski pokonała wczoraj po dwóch mapach LookingForOrg. W pierwszej potyczce z kolei musiała uznać wyższość Endpoint. Natomiast Duńczykom udało się pokonać OneTap, ale przegrali z GMT. Od ostatniego pojedynku tych drużyn minęło sporo czasu, a także zmian w składach, wszak 1 kwietnia ubiegłego roku jeszcze w ramach Snow Sweet Snow #3 wygrał zespół ze Skandynawii. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a obie drużyny prawie że sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV, wszak Biała Gwiazda jest na 53. miejscu, podczas gdy Tricked na 55. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wyczekiwać zaciętego starcia, które najprawdopodobniej zakończy się na trzeciej mapie. 

Godzinę później do gry wejdzie MAD DOG’S PACT, które zmierzy się z Nemigą. Stawka tego pojedynku jest bardzo wielka, ponieważ jak już wcześniej wspomnieliśmy – zwycięzca awansuje do 40. sezonu ESL Challenger League. Natomiast przegrany pozostanie w ESEA Advanced. Dawid “lunAtic” Cieślak i jego koledzy mają za sobą udany debiut w odświeżonym składzie, do którego zawitał Martin “maaryy” Nakonieczny. Wygrali oni wczoraj z cowaną w Malta Vibes Knockout Series 5. Nemiga będzie jednak o wiele bardziej wymagającym rywalem, który aktualnie znajduje się na 47. lokacie światowego rankingu HLTV. Podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka są z kolei na 59. Tak więc podejdą do tego meczu w roli underdoga. Ponadto historia minionych spotkań pomiędzy tymi ekipami jest zdecydowanie na korzyść białoruskiej organizacji. Na siedem potyczek od 31 marca 2019 roku aż sześć okazało się zwycięskich przez formację z regionu CIS. 

Harmonogram środowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

15:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Tricked – BO3 [Transmisja]

16:00 | MAD DOG’S PACT vs. Nemiga – BO3 [Transmisja]