Respawn.pl

Strona główna » Wisła Kraków miażdży AGO w derbach Polski!

Wisła Kraków miażdży AGO w derbach Polski!

Autor: Krzysztof Sarna

Poniedziałkowe spotkania polskich drużyn już za nami. Bezsprzecznie polskie derby z udziałem krakowskiej Wisły i x-kom AGO nie dowiozły. Nie było tak naprawdę czego oglądać, wszak organizacja z Małopolski “zezłomowała” tą z Warszawy. 

Zanim jednak przejdziemy do derbów kraju nad Wisłą z udziałem Białej Gwiazdy i AGO, trzeba opowiedzieć o pierwszym spotkaniu Wiślaków, jakie miało miejsce ze SKADE. To starcie zostało w ostateczności przegrane po trzech mapach przez Polaków. 

Zawody rozpoczęły się od Ancienta, którego wybrali Bułgarzy. Najpierw przyszło im grać w ataku i sprawowali się tam bardzo dobrze, czego dowodem jest wygranie aż dziewięciu odsłon (6:9). Po zmianie stron tak naprawdę wszystko zmierzało ku końcowi, ponieważ Polacy ulegli w pięciu kolejnych odsłonach i tracili do rywala już osiem oczek (6:14). Michał “snatchie” Rudzki i jego koledzy próbowali jeszcze ratować tę sytuację, ale od remisu nadal było daleko (10:14). Koniec końców prowadzenie objęło SKADE, które wygrało 16:11. Wiślacy zrewanżowali się na własnym wyborze, a więc Nuke’u, na którym triumfowali 16:8. Kto by jednak pomyślał, że decydująca lokacja, którą był Overpass będzie aż tak jednostronna. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego ulegli do trzech. Warto jednak pamiętać, że był to dopiero pierwszy pojedynek w Pinnacle Winter Series 1, a rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw bądź porażek. W przypadku trzech wygranych – formacje awansują do play-offów, a w momencie trzeciej przegranej żegnają się z turniejem.

Derby Polski z udziałem AGO i Wisły zapowiadały się bardzo pasjonująco, ale w praktyce takimi nie były. Biała Gwiazda totalnie przejechała się po “Jastrzębiach” dwukrotnie triumfując 16:4 kolejno na Nuke’u i Duście. Warto jeszcze dodać, że w tym pojedynku w barwach krakowskiej Wisły rolę stand-ina pełnił Kamil “KEi” Pietkun, który zastępował Grzegorza “SZPERO” Dziamałka. Tym samym AGO odpadło z Malta Vibes Knockout Series 5, a gracze Loorda w ćwierćfinale spotkają się z SINNERS. 

Poniedziałkowe wyniki spotkań polskich formacji prezentują się następująco:

Wisła All iN! Games Kraków 1:2 SKADE – Ancient 11:16, Nuke 16:8, Overpass 3:16

x-kom AGO 0:2 Wisła All iN! Games Kraków – Nuke 4:16, Dust2 4:16