Respawn.pl

Wisła Kraków podejmie Ungentium na start 7. kolejki ESL MP

Autor: Krzysztof Sarna

Już tylko dwa tygodnie nie wliczając aktualnego pozostały do zakończenia fazy zasadniczej jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski. Dziś startuje siódma kolejka rozgrywek w walce o krajowy czempionat, a rozpocznie ją Wisła All iN! Games Kraków wraz z Ungentium.

Siódmy tydzień ESL Mistrzostw Polski rozpocznie się od pasjonującego starcia. Po jednej stronie lider tabeli, czyli Ungentium. Po drugiej natomiast piąta Wisła Kraków, która jednak ma sporo zaległych spotkań. Patryk “Sidney” Korab i jego koledzy udowodnili już, że jak na razie to oni rozdają karty w tych zmaganiach. Co więcej – w ubiegłym tygodniu pokonali wicelidera tabeli, a więc Team ESCA Gaming i zobrazowali, że na tę chwilę nie ma im kto zagrozić. Biała Gwiazda z kolei wygrała z HONORIS. Organizacja z Krakowa gra w kratkę i trudno stwierdzić, jak poradzi sobie w kolejnych starciach. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego raz wygrywają, a raz przegrywają. Gdybyśmy jednak powiedzieli, że Wiślacy nie mają szans na urwanie punktów liderowi zestawienia – skłamalibyśmy. Początek tego dwumeczu zaplanowano na godzinę 18:00.

W poniedziałek do gry wejdą jeszcze Lycans i Tarczyński Protein Team. Ci pierwsi raczej już pogodzili się ze spadkiem. Wszystko za sprawą tego, że po dziesięciu rozegranych starciach zajmują ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie trzech punktów. TPT z kolei plasuje się na szóstej pozycji i po tej samej liczbie rozegranych starć ma dziesięć oczek. Formacja ta z pewnością zaskoczyła jeszcze dwa tygodnie temu, kiedy wygrała Inferno przeciwko Anonymo Esports. I to też podopieczni Macieja “Mazura” Mazura będą dziś faworytem do zgarnięcia kompletu punktów w tymże pojedynku.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań 7. kolejki ESL MP prezentuje się następująco:

18:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Ungentium – BO1

19:15 | Ungentium vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO1

20:30 | Lycans vs. Tarczyński Protein Team – BO1

21:45 | Tarczyński Protein Team vs. Lycans – BO1

Wszystkie te spotkania, oczywiście wraz z polskim komentarzem będzie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.