Respawn.pl

Wisła Kraków utrzymuje się w ESEA Premier, a x-kom AGO pewnie awansuje do play-offów! Anonymo wygrywa polskie derby w SSS 3

Autor: Michał Maćkowski

Za nami dzisiejsze spotkania z udziałem polskich formacji. Powody do zadowolenia mają gracze Wisły All in! Games Kraków, którzy zapewnili sobie utrzymanie w ESEA Premier. Dobrze spisali się dzisiaj także reprezentanci x-kom AGO oraz nie najlepiej, lecz z jednym zwycięstwem dzień zakończyło Anonymo. 

Dzień z Polakami na arenie międzynarodowej rozpoczęliśmy od polskich derbów w kwalifikacjach do trzeciego sezonu Spring Sweet Spring. Anonymo po dwóch zaciętych mapach pokonało Honoris i potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, aby awansować do głównego etapu turnieju. Niestety odwrotną sytuację ma ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa, która już jutro zagra z nożem na gardle i w przypadku przegranej pożegna się z dalszą rywalizacją w turnieju.

Anonymo vs Honoris – 2:0

  • Nuke – 16:14
  • Inferno – 19:17

Po kilku godzinach polskie drużyny zameldowały się w ostatnich swoich meczach w ramach ESEA Premier. Izako Boars także miało pojawić się dzisiaj na serwerze, lecz Sinners postanowiło oddać spotkanie walkowerem. To jednak jedna z czterech ekip z Polski, jakie mieliśmy dzisiaj oglądać. Powody do zadowolenia z pewnością mają zawodnicy Wisły All in! Games Kraków, którym udało się zapewnić utrzymanie na kolejny sezon przedsionka ESL Pro League. Zespół Grzegorza “Szpero” Dziamałka potrzebował dzisiaj zwycięstwa i udało się tego dokonać. Biała gwiazda w swoim ostatnim pojedynku w tym sezonie pokonała SAW i awansowała na piąte miejsce, zrzucając tym Portugalczyków na szóstą lokatę, a graczom BLINK dając awans do fazy pucharowej.

Wisła All in! Games Kraków vs SAW – 2:1

  • Ancient – 16:9
  • Inferno – 5:16
  • Nuke – 16:12

W tym samym czasie mogliśmy oglądać dzisiaj drugie derby, jednak tym razem w ramach ESEA Premier. Niestety dla Anonymo była to gra o pietruszkę, bo ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego o miejsce w kolejnym sezonie będzie musiała walczyć w barażach. To jednak dla graczy x-kom AGO to spotkanie było dosyć istotne, bowiem jastrzębie walczyły o drugie miejsce w grupie. Ostatecznie zespołowi Damiana “Furlana” Kisłowskiego udało się zająć w fazie grupowej drugą lokatę po zwycięstwie na Anonymo 2:1.

x-kom AGO vs Anonymo – 2:1

  • Dust2 – 16:11
  • Nuke – 16:9
  • Mirage – 16:4