Wisła Kraków walczyła, ale stanęła w pewnym momencie i przegrała z NiP-em

Autor: Krzysztof Sarna

IEM Katowice 2022 nie rozpoczął się po myśli Polaków. Wisła All iN! Games Kraków przegrała w inauguracyjnym pojedynku z Ninjas in Pyjamas. Dla Rodaków to jednak jeszcze nie koniec tego turnieju wszak czeka ich minimum jeszcze jeden mecz.

Krakowska Wisła walczyła jak równy z równym, ale tylko do pewnego momentu. Ninjas in Pyjamas nie zawiodło i odniosło pierwsze zwycięstwo w ramach fazy Play-In katowickiego turnieju.

Pierwsze spotkanie IEM Katowice 2022 rozgrywało się z udziałem Białej Gwiazdy i Ninjas in Pyjamas. Areną tych zawodów był Ancient, a dzięki wygranej rundzie nożowej to Polacy wybrali sobie start po stronie antyterrorystów. Pojedynek rozpoczął się od bardzo szybkiego zajęcia bombsite’u A przez szwedzko-duński kolektyw, który przełożył się na zasadniczo na prowadzenie 3:0. Dopiero w czwartej odsłonie organizacja z Małopolski mogła zagrać z karabinami, ale zawiodło krycie obszaru bombowego B, na którym ustawiony był sam Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, dzięki czemu NiP bardzo łatwo podłożył bombę (0:4). Chwilę po tym pojawiła się odpowiedź ze strony Polaków, którzy zdobyli dwa oczka, ale szwedzka organizacja nadal miała trzy punkty przewagi (2:4, 3:5). Z rundy na rundę Wiślacy się rozkręcali i na remisie 5:5 nie poprzestali. Po tym pojawiła się nieco dłuższa przerwa techniczna, co mogło wybić z rytmu obydwie ekipy. W ostateczności przed przerwą podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego prowadzili jednym oczkiem (8:7).

W potyczce na pistolety Rodacy za cel obrali sobie BS B, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Szczególnie dobrze w pistoletówce spisał się Grzegorz “jedqr” Jędras, który zanotował trzy eliminacje, a po niej jego stosunek zabójstw do śmierci wynosił 17-5! Dzięki problemom w ekonomii skandynawskiego zespołu Biała Gwiazda wysunęła się na czteropunktowe prowadzenie (11:7).  Powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy, z tą jednak różnicą, że w drugą stronę. Hampus “hampus” Poser i jego koledzy doprowadzili do remisu (12:112), tak więc spotkanie rozpoczęło się na nowo. Gra ekipy z Krakowa stanęła… Wiślacy byli bezradni i nie potrafili niczego zrobić od ponad pięciu rund i ulegli do dwunastu.

Wisła All iN! Games Kraków 0:1 Ninjas in Pyjamas – Ancient 12:16

Biała Gwiazda o godzinie 16:00 zmierzy się z Fnatic. Stawką będzie pozostanie w turnieju.

Intel Extreme Masters Katowice wystartował właśnie dzisiaj i potrwa do 27 lutego, kiedy to rozegra się wielki finał. Jeszcze jutro, a więc w środę, 16 lutego obserwować będziemy zmagania fazy Play-In. Dzień później, bo 17 lutego, w czwartek rozpocznie się rywalizacja w fazie grupowej. Łączna pula nagród całego turnieju wynosi milion dolarów, z czego zwycięzcy zainkasują $400 000.

Więcej informacji na temat IEM Katowice 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.