Respawn.pl

Wojna na Twitterze o FalleNa. Thorin zbanował s1mple’a po mocnych słowach Ukraińca

Autor: Aleksander Kurcoń

Duncan “Thorin” Shields lubi siać wiatr, ale potem musi zbierać również burzę. Ostatnio rozgrzał Twittera do czerwoności po tym, jak zakwestionował umiejętności Gabriela “FalleN” Toledo.

“FalleN to najbardziej przereklamowany gracz w historii CS:GO. Nigdy nawet nie był najlepszy w swoich składach, a ludzie robią z niego kogoś pokroju Zidane’a”. Te dwa zdania zapoczątkowały wojnę na Twitterze pomiędzy Thorinem a profesjonalnymi graczami. Dziennikarz oczywiście napisał to w kontekście trwającego Majora, na którym Imperial, czyli drużyna FalleNa radzi sobie nadzwyczajnie dobrze. Brazylijczycy wykonując swój Last Dance nie dość, że pojechali do Antwerpii, to jeszcze awansowali do fazy Legend. Mimo to Thorin uznał, że FalleN jest przereklamowany.

Takie zdanie zadziałało jak płachta na byka. Zareagowali nie tylko Brazylijczycy, którzy znani są ze swojego wielkiego temperamentu. Zareagowali najwięksi esportowcy na świecie, z s1mplem na czele.

Co Ukrainiec odpowiedział Thorinowi? Prosto. “Najbardziej przereklamowany gracz w historii CS:GO? Spierdal*j” – nie przebierał w słowach Kostyliev, rozpoczynając kolejną bitwę. Doszło do dziecinnej wymiany zdań między Sashą a Thorinem. Poniżej zapis i screen rozmowy:

– Idź i powiedz ludziom jakieś wymyślone gówno, które słyszałeś, jak powiedział Richard Lewis, głupku.

– Kiedy skończę swoją karierę, powiem ci jaką kupą gówna naprawdę jesteś. Znajdź pracę kretynie.

– Nie powiesz. To nasza ostatnia konwersacja. Spadaj dzieciaku.

Brak opisu.

Efekt tej zabawy w piaskownicy? Thorin zablokował s1mple’a na Twitterze. Przepraszam, że muszę to tutaj umieścić, ale “XD”.

Kontynuujmy tę zawiłą historię. Na bloka szybko zareagował s1mple. “Ten jeb*ny random przed chwilą mnie zablokował, nawet nie potrafi przegrać jak mężczyzna. Wyobraźcie sobie nazywanie Gabriela NAJBARDZIEJ PRZEREKLAMOWANYM GRACZEM W HISTORII CS:GO i nadal wciąż uznawanie siebie za inteligentną osobę”. Część dyskusji przeniosła się na konto s1mple’a. Sam zainteresowany – FalleN – podziękował i zaznaczył, że s1mple jest GOAT (najlepszym graczem w historii) i takie wstawiennictwo wiele dla niego znaczy.

Do wyzwisk w kierunku Thorina dołączyli inni gracze. Bymas z FaZe Clanu nazwał go “clownem pierdolon*m”, shox zaznaczył, że jest po stronie s1mple’a, a samemu FalleNowi należy się szacunek. Owen “smooya” Butterfield zażartował, że tytuł najbardziej przereklamowanego gracza w historii spoczywa na tylko jego barkach.

Trochę więcej merytorycznej dyskusji wprowadzili gracze z Ameryki Północnej. William “RUSH” Wierzba zapytał ilu było IGL-ów, którzy byli najlepsi w swoich zespołach, w domyśle odpowiadając, że niewiele. Dodatkowo zaznaczył inne zadania FalleNa, które bardziej podchodzą pod zarządzanie zespołem i liczby na serwerze to zaledwie ułamek jego wkładu w drużynę.

Z kolei Tarik “tarik” Celik po prostu stwierdził, że nie wolno nazywać FalleNa przereklamowanym, bo jest on legendą, a jego kariera najlepiej o tym świadczy. Z kolei Maikel “maikelele” Bill stwierdził, że jedynym osiągnięciem Thorina jest popularny tweet na Twitterze, więc niech się lepiej zastanowi kto jest przereklamowany.

Oprócz wspomnianych wyżej wypowiedzi znalazło się jeszcze wiele od ludzi ze świata esportu. Wydaje się jednak, że dyskusję “po brazylijsku” zamknął Vito “kngv” Giuseppe. Brazylijczyk zaprosił Thorina na FUN FEST organizacji O PLANO. W jakim celu? Żeby zobaczył brazylijski sztorm na własne oczy.