Respawn.pl

Woxic dołącza do grona wolnych agentów!

Autor: Maks Bartosik

Kolejny zawodnik dołączył do grona wolnych agentów. Po Boombl4, Oskarishu czy Hadesie, kontrakt ze swoją organizacją wypełnił również Özgür “⁠woxic⁠” Eker.

Woxic przez ostatnie 1.5 roku występował w Eternal Fire, jednak od listopada był jedynie rezerwowym po tym jak samodzielnie podjął decyzję o przejściu na ławkę. Turecki snajper mówił wtedy, że jego celem jest kontynuacja kariery na scenie międzynarodowej. Gdy spojrzy się na wynik tureckiego superteamu w ostatnim czasie, to ciężko się nie dziwić Ekerowi, że nie chce już występować ze swoimi rodakami. Eternal Fire w 2022 roku co prawda wywalczyło awans na majora w Antwerpii, jednak od tamtego czasu gra drużyny wyglądała coraz słabiej, a zmiany pojawiały się coraz częściej. Największym sukcesem tureckiego zespołu w drugiej połowie roku było zajęcie 3-4 miejsca podczas DreamHack Rotterdam 2022.

Następnie nadeszły niepowodzenia w postaci odpadnięcia z turnieju RMR przed majorem w Rio czy zajęciem miejsc 9-16 w dwóch edycjach turnieju CCT Europe Series. Turecka formacja nie poradziła sobie również w rozgrywkach Elisa Invitational Fall 2022, w których swój udział zakończyła na etapie ćwierćfinałów. To właśnie te rozgrywki były ostatnimi, w których woxic wystąpił jako gracz Eternal Fire. Tydzień po porażce z ex-Team Finest Turek zdecydował się na przejście na rezerwę, na której przebywał aż do dziś.

Tuż po godzinie 17:00 woxic poinformował na Twitterze, że jego kontrakt z Eternal Fire dobiegł końca. Wspomniał również, że jest niesamowicie głodny zwycięstw i ma motywację, by ponownie udowodnić na co go stać.

Aktualny skład Eternal Fire prezentuje się następująco:

Turkey Ismailcan “⁠XANTARES⁠ Dörtkardeş
Turkey Yasin “⁠xfl0ud⁠ Koç
Turkey Ömer “⁠imoRR⁠ Karataş
Turkey Buğra “⁠Calyx⁠ Arkın
Turkey Engin “⁠MAJ3R⁠ Küpeli

Turkey Sezgin “⁠Fabre⁠ Kalaycı (trener)