Respawn.pl

Wraz z nowym sezonem Fortnite rusza Royale Festival

Autor: Michał Maćkowski
Fortnite, royale Festival

Od premiery Fortnite minęło już kilka lat, a fenomen tej gry nadal trzyma w napięciu miliony graczy na całym świecie. Zapowiedziany powrót do klasycznego Fornite dodatkowo podgrzewa atmosferę w społeczności, a wraz z nim startuje projekt Royale Festival, za którego przebieg i realizację odpowiedzialne są WE!RE Fantasy oraz GX Studio należące do Fantasyexpo.

Stara mapa i nowy turniej! Rusza Royale Festival

Jednym z głównych punktów nowej aktualizacji będzie powrót na wyspę Fortnite OG, na której wszystko się zaczęło. To podróż w czasie, która przyniesie zarówno dreszczyk emocji “starym” graczom, którzy znają te tereny jak własną kieszeń, jak i nowym entuzjastom, którzy będą mieli okazję poznać to, od czego wszystko się zaczęło. Powrócą też niektóre przedmioty z tego okresu – mowa o broniach i pozostałej części lootu do znalezienia.

Tuż przed startem nowego sezonu rozpoczął się Royale Festival. Projekt łączący różne wydarzenia aktywizujące społeczność Fortnite. To inicjatywa mająca na celu stworzenie specjalnej i dedykowanej przestrzeni dla graczy, influencerów oraz twórców map i fanów tej gry. Koncentruje się przede wszystkim na komunikacji i docieraniu do społeczności, a także generowaniu różnorodnych treści związanych z grą. Harmonogram eventu obejmuje aktywności dla szerokiego grona graczy oraz twórców związanych z grą.

Royale Festival Duo Cup

To turniej inauguracyjny rozgrywany w trybie duo bez budowania. Rozgrywki przeznaczone są dla graczy sceny profesjonalnej oraz semiprofesionalnej oraz dla amatorów, a zapisy do nich potrwają do 14 listopada. Udział w turnieju może wziąć każdy, kto zapisze się poprzez stronę www.royalefestival.com, a pula nagród dla tej aktywności to 15 000 USD.

To dwa turnieje, w których udział wezmą zaproszone osoby – influencerzy i streamerzy z Europy. Będa rywalizować między sobą w formacie trio w ramach Zero Build. Pierwszy z nich, Wielka Bitwa Streamerów 2.0 rozpocznie się już 11 listopada. Zaproszenie do niego otrzymają streamerzy z Polski, Czech oraz Słowacji i zawalczą o pulę nagród wynoszącą 20 000 USD. Drugi z tej serii – Royale Festival Invitational odbędzie się 16 grudnia i wezmą w nim udział twórcy z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Węgier. W tym turnieju pula nagród zostanie zwiększona o 5 tys i wyniesie 25 000 USD.

Co jeszcze w turnieju Fortnite?

Podczas Royale Festivale powstanie też wiele treści związanych z grą Fortnite, które oglądać będzie można na kanałach ambasadorów projektu – u Jacoba oraz QLN a także influencerów związanych z grą Fortnite – Farellski, Manyek Tritsus oraz kebcio. Warto śledzić ich kanały by być na bieżąco

Royale Festival to festiwal łączący różne wydarzenia aktywujące wszystkich graczy Fortnite. Inicjatywa mająca na celu stworzenie specjalnej i dedykowanej przestrzeni dla graczy, Influencerów, twórców map i fanów tej gry. Koncentruje się przede wszystkim na komunikacji i docieraniu do społeczności, a także generowaniu różnorodnych treści związanych z grą. Więcej informacji o projekcie oraz zapisy do rozgrywek znajdują się na stronie www.royalefestival.com.