Respawn.pl

WRTP ze złotem na Intel Challenge!

Autor: Sergiusz Lelakowski

WeRunThisPlace zwyciężyło w kobiecym turnieju Intel Challenge, który odbywał się podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. W finale musiały stawić czoło rywalkom z Ameryki – Counter Logic Gaming RED.

Turniej rozpoczął się 5. marca i wzięło w nim udział osiem zespołów pochodzących z Ameryk, Europy oraz Azji. Do najlepszej czwórki awansowały zawodniczki CLG.RED, WRTP, Team LDLC i Team Karma i to właśnie te dwie wymienione jako pierwsze stoczyły bój o $15,000. Europejki okazały się być lepsze i w świetny sposób zrewanżowały się za porażkę z ESWC 2015 Montreal, gdzie w finale również spotkały się z reprezentantkami CLG.RED.

Finał nie był rozgrywany w trybie BO5, tak jak miało to miejsce w przypadku finału mężczyzn, lecz w trybie BO3, czyli do 2 wygranych map. Jako pierwsza została rozegrana mapa de_mirage, która została wybrana przez zawodniczki WRTP. Świetna gra po stronie CT pozwoliła im na uzbieranie 12 rund, a następnie z niewielkimi problemami zamknęły spotkanie zdobywając 4 rundy po stronie terrorystów. Przyszła kolej na mapę wybraną przez CLG.RED, czyli de_cache. W drugim starciu, Amerykanki wydawały się być jeszcze bardziej bezbronne niż na mapie przeciwniczek i po teoretycznie łatwiejszej stronie – CT – zdobyły zaledwie 3 rundy. Niestety, po zamianie stron, WRTP zdobyło 4 rundy i w taki sposób sięgnęło po trofeum oraz 15,000$.

Trzy zawodniczki WRTP obroniły mistrzowski tytuł z ubiegłego roku, gdzie w finale stanęły naprzeciw drużynie CMStorm. Julia “juliano” Kiran, Zainab “zAAz” Turkie oraz Ksenia “vilga” Kluenkova są pierwszymi zawodniczkami, które dwukrotnie zdobyły koronę tego turnieju.

Klasyfikacja końcowa Intel Challenge:

  1. WRTP$15,000
  2. CLG.RED – $7,000
  3. Team LDLC / Team Karma – $3,000