Respawn.pl

Współwłaściciel Cloud9 kupił Chelsea!

Autor: Aleksander Kurcoń

Todd Boehly buduje swoje imperium sportowo-esportowe. Współwłaściciel Cloud9, a także takich marek jak Los Angeles Lakers i Los Angeles Dodgers właśnie stał się współwłaścicielem Chelsea FC.

Wojna w Ukrainie nieoczekiwanie uderzyła również w brytyjski klub – Chelsea FC. Właścicielem The Blues był bowiem Roman Abramowicz, blisko związany politycznie z rosyjskimi władzami, a także jeden z najbardziej znanych oligarchów na świecie. Z tego powodu angielskie władze postawiły Chelsea ultimatum – albo klub zmieni właściciela, albo obejmą go surowe sankcje, w tym wyrzucenie z Premier League i europejskich pucharów.

Od początku marca trwała więc giełda nazwisk potencjalnych nabywców. Ostatecznie stanęło na konsorcjum Todd Boehly’ego – amerykańskiego inwestora i biznesmana. Dlaczego ta informacja pojawia się zatem na portalu esportowym? Spieszymy z odpowiedzią!

Todd Boehly nie jest anonimową postacią w esportowym świecie. Amerykanin jest bowiem współwłaścicielem Cloud9. Zainwestował w organizację w 2017 roku, podczas z jednej z rund finansowania, kupując w niej udziały. Oczywiście w samym Cloud9 jest kilka ważniejszych od niego osób, ale fakt bycia współwłaścicielem jest niepodważalny. Teraz Boehly powiększa swoje portfolio i staje się współwłaścicielem Chelsea FC, dotychczasowo zaś mógł się pochwalić posiadaniem Los Angeles Dodgers, Los Angeles Lakers, Los Angeles Sparks i DraftKings.