Respawn.pl

Wszystkie polskie drużyny w play-offach ESEA Premier! Jak prezentuje się drabinka?

Autor: Krzysztof Sarna

Faza pucharowa 38. sezonu ESEA Premier już nadciąga. Polscy fani mają powody do zadowolenia, ponieważ w walce o ESL Pro League ujrzymy wszystkie Rodzime ekipy, które zaczynały grę jeszcze w sezonie zasadniczym. 

Dokładnie wczoraj zakończyliśmy grupowe zmagania 38. sezonu ESEA Premier. Po trzy punkty sięgnęli reprezentanci Anonymo Esports oraz Wisły All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda wygrała w polskich derbach z x-kom AGO. Jednak najważniejsze jest to, że spośród ośmiu drużyn, które walczyć będą o przepustkę do ESL Pro League na placu boju mamy aż trzy ekipy znad Wisły. Fakt ten z pewnością wzbudza uśmiech na naszych twarzach, jednak dwa sezony temu było identycznie, a żadna Rodzima drużyna nie dostała się do Counter-Strike’owej Ligi Mistrzów. 

Wszystkie drużyny z Polski ulokowane były w grupie B. Najlepiej poradziło sobie x-kom AGO, które rozgrywki zakończyło na pierwszym miejscu z dorobkiem piętnastu oczek. Z tego też względu “Jastrzębie” czysto teoretycznie spotkają się ze słabszą drużyną, wszak ich rywalem będzie Sprout, czyli czwarty zespół ze zbioru A. 

Uogólniając, śmiało możemy rzec, że w rundzie otwarcia Rodzime ekipy powinny sobie poradzić. Wisła All iN! Games Kraków zmierzy się z BLINK, które jest nieco wyżej usytuowane od Białej Gwiazdy. Jednak organizacja z Krakowa niedawno pokazała, że nawet Endpoint nie stanowi dla niej problemu. Do tego dochodzi jeszcze Anonymo Esports, które na dzień dobry spotka się z Sangal.

Pary pierwszej rundy play-offów prezentują się następująco:

Wisła All iN! Games Kraków vs. BLINK – BO3

Anonymo Esports vs. Sangal – BO3 

x-kom AGO vs. Sprout – BO3

DBL PONEY vs. LDLC – BO3

Wszystkie wyżej wymienione spotkania zostaną rozegrane we wtorek, 12 października. Co więcej, każda z tych potyczek została zaplanowana na tę samą godzinę, a więc na 20:00.