Respawn.pl

Wszystkiego najlepszego Pasha!

Autor: Paulina Szymak

Dziś swoje święto obchodzi Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski. Najlepszy mięsień polskiej sceny esportowej kończy dziś 31. lat.

Jarosław Jarząbkowski, znany przede wszystkim pod pseudonimem “pashaBiceps” urodził się 11 kwietnia 1988 roku, w niewielkiej miejscowości Nasielsk obok Warszawy. Były zawodnik takich formacji jak Frag eXecutors, AGAiN, ESC Gaming, Universal Soldiers czy Virtus.pro.

Polski, zawodowy gracz swoją karierę rozpoczął jeszcze z grą Counter-Strike 1.6 i to właśnie w niej, wraz z ówczesną drużyną ESC Gaming, został ostatnim mistrzem w ramach międzynarodowych turniejów Intel Extreme Masters VI 2011 oraz World Cyber Games 2011. Od 2012 roku oficjalnie zawodnik nowo wydanej gry Counter-Strike: Global Offensive. W 2014 dołączył do Virtus.pro, które było jego ostatnią do tej pory drużyną esportową. Wśród indywidualnych wyróżnień może pochwalić się takimi osiągnięciami jak 3. miejsce w rankingu najlepszych zawodników na świecie 2014 według portalu HLTV, a także zdobyciem tytułu „esportowy gracz roku 2017” w plebiscycie Polish Esport Awards.

Pasha” oprócz osobistych osiągnięć może się również szczycić wygranymi turniejami. Wspomnianymi już wcześniej IEM VI, czy World Cyber Games, ale także z drużyną Virtusów, między innymi: DreamHack Masters Las Vegas 2017, ELEAGUE Season 2016, ESL ESEA Dubai Invitation 2015. Wymienione rozgrywki to tylko kropla w morzu sukcesów, które osiągnął nasz polski Biceps.

W lutym 2019 roku “pashaBiceps” oficjalnie potwierdził, że rozstaje się z drużyną Virtus.pro, jednak jak sam wspomniał “Zrobię sobie krótką przerwę, ale Papito wróci jak Terminator – lepszy i silniejszy”.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć “Pashy” dalszych sukcesów i kolejnych owocnych lat na polskiej scenie esportowej.