Respawn.pl

Wtorek pod znakiem spotkań Polaków w ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

W poniedziałek cierpieliśmy na brak spotkań polskich drużyn w międzynarodowych potyczkach. Oczywiście nie zapominamy o ESL Mistrzostwach Polski, których rozgrywki będą miały miejsce także dzisiaj. Jednak jeśli chodzi o starcia z tymi zagranicznymi drużynami, to kilka ich dziś będzie, a mówimy tu konkretnie o zmaganiach w ESEA Premier. 

Nie ma się co oszukiwać, że kochamy podziwiać mecze polskich formacji z udziałem tych zagranicznych. I tak też właśnie dziś będzie. Dojdzie do trzech spotkań Biało-Czerwonych, którzy głównie rywalizować będą w ESEA Premier. 

Wszystko rozpocznie się o godzinie 19:00, kiedy wystartuje mecz Anonymo Esports ze SKADE. “Anonimowi”  wygrali przeciwko Movistar Riders i GamerLegion ale musieli uznać wyższość Endpoint. Trudno jednak być bardzo optymistycznie nastawionym przed tym starciem, a to za sprawą tego, że podopieczni Adriana “IMD” Piepera zostali pokonani zaledwie pięć dni temu przez 21. ekipę świata, z którą przecież dziś przyjdzie im się mierzyć. Bułgarzy jednak po trzech rozegranych starciach nie zgromadzili na swoim koncie żadnych punktów, przez co też zamykają tabelę grupy B.

W akcji ujrzymy Białą Gwiazdę, która skrzyżuje rękawice z LDLC i to także w ramach 38. sezonu ESEA Premier. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i reszta załogi rozegrała dwa pojedynki i ma na ten moment komplet punktów. Natomiast Francusko-belgijski kolektyw jest tuż za drużyną z Krakowa, wszak także ma sześć oczek, ale mecz więcej. Można śmiało powiedzieć, że będzie to mecz “za sześć punktów”. Triumfator będzie miał już zdecydowanie łatwiej utrzymać się w pierwszej czwórce, która honorowana jest oczywiście play-offami.

Na sam koniec wtorku oglądać jeszcze będziemy mogli x-kom AGO. “Jastrzębie” zmierzą się z Dignitas w ramach Elisa Invitational Fall. Obie drużyny są już po jednej wiktorii. Polacy poradzili sobie z Young Ninjas. Z kolei zespół ze Skandynawii wygrał z Galaxy Racer. Różnica, jaka dzieli AGO, jak i Dig nie jest spora. To tylko osiem miejsc w światowym rankingu HLTV na korzyść Rodaków. Zawsze jednak zwracamy uwagę, że trzeba uważać na takie jednostki, które występują po drugiej stronie, jak chociażby Patrik “f0rest” Lidnberg czy też Adam “friberg” Friberg.

Harmonogram wtorkowych spotkań z udziałem polskich formacji prezentuje się następująco:

19:00 | Anonymo Esports vs. SKADE – BO3 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. LDLC – BO3 [Transmisja]

20:00 | x-kom AGO vs. Dignitas – BO3 [Transmisja]