Respawn.pl

Wtorkowy maraton! W akcji Anonymo, AGO, Izako Boars oraz Wisła

Autor: Krzysztof Sarna

Powracają czasy maratonów spotkań wraz z udziałem polskich drużyn na arenie międzynarodowej. Dziś oglądać będziemy mogli aż cztery spotkania, a o swoje cele walczyć będzie Anonymo Esports, x-kom AGO, Izako Boars, a także Wisła All iN! Games Kraków.

Bez zbędnego owijania w bawełnę przejdźmy do tego, co dziś nas czeka. Anonymo Esports rozpocznie wtorkowy maraton, a dokładniej to o godzinie 13:00. Polacy zmierzą się z LDLC w ramach 38. sezonu ESEA Premier. “Anonimowi” mają szansę na play-offy, wszak na ten moment są na czwartym miejscu w grupie B. Sęk jednak w tym, że mają oni dziewięć punktów, podobnie jak trzecia Wisła Kraków, czy piąte Endpoint. A sam przeciwnik łatwy nie będzie, bo francusko-belgijski kolektyw jest drugi we wcześniej wspomnianym zbiorze. 

Następnie o godzinie 16:00 do gry wkroczy x-kom AGO, ale Elisa Invitational Fall. “Jastrzębie” są na bardzo korzystnym etapie, ponieważ mają już bilans 2-0 i jeżeli dziś pokonają Copenhagen Flames, to zameldują się w fazie pucharowej tego turnieju. Będzie to wręcz świetna okazja do rewanżu za otwarte kwalifikacje do IEM Fall, wszak Michał “snatchie” Rudzki i spółka przegrali 14:16 z ekipą z Danii. 

Nie odchodzimy od podopiecznych Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa. Ci wszak rozegrają jeszcze polskie derby, w których zagrają z Wisłą All iN! Games Kraków. Spotkanie to będzie miało miejsce w ramach ESEA Premier. 25. siła świata jest już pewna gry w fazie play-off, ale nie ma się czemu dziwić. AGO wyśmienicie wręcz radzi sobie na zapleczu EPL-a, gdzie po sześciu potyczkach ma aż piętnaście punktów i zajmuje pozycję lidera. Natomiast Biała Gwiazda jest na najniższym stopniu podium i dorobiła się dziewięciu oczek. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i jego kompani muszą jednak uważać, wszak jest tam ciasno. Z takim samym dorobkiem jest przecież Anonymo oraz Endpoint. 

Równocześnie o godzinie 19:00 Izako Boars będzie rywalizować z NLG. “Dziki” rozegrają ten mecz w ramach drugiej rundy dolnej drabinki. Ekipa z Polski znacznie wydłużyła sobie drogę do ESEA Premier i trzeba przyznać, że łatwo na pewno nie będzie. Tym bardziej że każda ewentualna porażka oznaczać będzie odpadnięcie z walki o zaplecze ESL Pro League. Dziś jednak powinno być w miarę łatwiej, ponieważ po drugiej stronie serwera staną gracze z Niemiec, którzy zajmują 115. lokatę w światowym rankingu HLTV. 

Harmonogram wtorkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

13:00 | Anonymo Esports vs. LDLC – BO3 [Transmisja]

16:00 | x-kom AGO vs. Copenhagen Flames – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3 [Transmisja] 

19:00 | Izako Boars vs. NLG – BO3 [Transmisja]