Respawn.pl

Wychowanek Astralis kompletuje skład mhL-a!

Autor: Marcin Kapusta
Fessor

W połowie lutego Endpoint straciło kluczowego zawodnika, Guya “Nertza” Iluza. W jego buty wejdzie wychowanek Astralis, Frederik “Fessor” Sørensen!

Kilkanaście dni temu w składzie Endpoint pojawił się wakat za sprawą przejścia Guya “Nertza” Iluza do ENCE. Jego następcą w ekipie Miłosza “mhL-a” Knasiaka został Frederik “Fessor” Sørensen, który ma przed sobą bardzo ciężkie zadanie. Duńczyk musi bowiem wejść w buty izraelskiego gwiazdora, który na serwerze błyszczał pod względem umiejętności indywidualnych.

Jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do Endpoint i dziękuje za otrzymaną możliwość. Chcę udowodnić swoją wartość jako gracza. Cieszę się również, że mogę współpracować z Rejinem, ponieważ on na serwerze spędza 24/7, ciężko pracując ze swoimi podopiecznymi.” – stwierdził Fessor w samych superlatywach.

Fessor swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2019 roku pod banderą Teamu Singularity. Pod koniec marca 2021 związał się z projektem HYENAS, gdzie rywalizował u boku renomowanych duńskich nazwisk, takich jak Markus “Kjaerbye” Kjaerbye, Philip “aizy” Aistrup czy Nicklas “gade” Gade. Kilka miesięcy później dołączył do akademii Astralis. Utożsamiając się z klubem spod ‘czerwonej gwiazdy’, zwyciężył m.in. Gamebox Invitational, MistGames Heroes of Tommorow Spring, a także zajął najniższe miejsce na podium w trzecim sezonie WePlay! Academy League. W połowie września 2022 zasilił szeregi formacji Monte Esports, w której miał okazję współpracować z Szymonem “kRaSnaLem” Mrozkiem. Jego epizod w ukraińskiej organizacji zakończył się w styczniu bieżącego roku z powodu problemów zdrowotnych. 22-latek z diagnozy dowiedział się, że choruje na artretyzm, który objawia się m.in. silnymi bólami stawów i stanem zapalnym. Niemniej po pobycie w szpitalu zadeklarował chęć powrotu do profesjonalnej rywalizacji.

Fessor zadebiutuje w nowych barwach już za tydzień (tj. 7 marca) w ramach ćwierćfinału górnej drabinki 44. sezonu ESL Challenger League Europe. Podopieczni Allana “Rejina” Petersena podejmą odświeżone 1WIN z Kirillem “Boombl4” Mikhailovem na czele.

Skład Endpoint wygląda następująco:

  • United Kingdom Max “MiGHTYMAX” Heath
  • United Kingdom Kia “Surreal” Man
  • Israel Nikita “HeavyGod” Martynenko
  • Poland Miłosz mhL Knasiak
  • Denmark Frederik “Fessor” Sørensen
  • Denmark Allan “Rejin” Petersen (trener)