Respawn.pl

Wydał prawie 250 tysięcy dolarów, żeby zdobyć 5000 poziom konta Steam!

Autor: Krzysztof Sarna
rzeczy na rynku

Każdy z nas ma jakąś manię. Te zazwyczaj są od siebie inne i często niezrozumiałe przez innych. W przypadku jednej z osób taką zajawką było zdobywanie poziomów konta Steam. 

Zasadniczo to nie jednej z osób, a prawdopodobnie członka rodziny królewskiej Kataru. Mowa tu o St4cku, którego poziom konta Steam jest najwyższy na świecie. Mówimy tu przecież o liczbie pięciu tysięcy. 

Toteż uczyniło jego konto najdroższym na świecie. Zanim jednak mowa o tym, nie można zapominać, że dojście do 5000 poziomu musiał swoje kosztować. I musicie uwierzyć, że takie “expienie” do najtańszych nie należy. Sama platforma Steam jest przez znaczną większość osób używana do grania w gry, czy też ich kolekcjonowania. Jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, każdy ma jakieś nieco odbiegające od normy pasje i tak też było w tym przypadku. 

5000 poziom Steam to aktualnie najwyższy poziom konta na tejże platformie. Według Steamladder St4ck na ten moment ma ponad tysiąc stopni przewagi nad drugim graczem, o nicku Magic, który jest na 3913 poziomie. Samo nabijanie stopni konta to nie tylko wydawanie pieniędzy. To także wytwarzanie odznak z kart i samo granie w gry. Wedle wcześniej wspomnianego portalu Katar na swoim koncie aż 4736 tytułów, a łączny czas grania w nie wszystkie to około 16200 godzin! Jeśli mówimy o samych odznaczeniach, to tych jest 6500. Chyba każdy musi się zgodzić z tym, że te liczby po prostu robią wrażenie.

Na tym jednak nie kończymy. Steamladder podał, że dojście do tak atrakcyjnego poziomu, jakim jest 5000, musiało kosztować tego gracza około 242,881,78 dolarów. Dokładna ilość zebranych punktów doświadczenia to 125 266 352, co przekłada się na 6500 kart. 

Wartość takiego konta szacowana jest na 280 tysięcy dolarów. To dość ciekawa droga, bo większość ludzi woli kupić drogie gry czy też przedmioty. St4ck jednak pokierował się zakupem kart kolekcjonerskich, dzięki którym jego konto stało się jeszcze więcej warte.