Respawn.pl

Wyjście z cienia pojawi się w Hearthstone 9 kwietnia!

Autor: Marcin Skrętkowicz

W najnowszym rozszerzeniu do szalenie popularnej cyfrowej karcianki spółki Blizzard Entertainment gracze będą knuć i spiskować przy użyciu 135 nowych, perfidnych kart!

Właśnie zawiązała się nowa koalicja superzłoczyńców! Gdy pojawi się Wyjście z cienia, najnowsze rozszerzenie do niezwykle popularnej cyfrowej gry karcianej spółki Blizzard Entertainment, gracze Hearthstone z całego świata wcielą się w najczarniejsze charaktery. Już 9 kwietnia nowi rekruci wstąpią w szeregi ligi niegodziwców i staną się częścią pierwszej w historii Hearthstone opowieści rozwijającej się przez cały rok. W ręce aspirujących złoczyńców trafi 135 nikczemnych kart oraz przebiegłe mechaniki.

Po tym, jak Liga Odkrywców położyła kres jego planom, Arcyzłodziej Rafaam uświadomił sobie, że jego niecne zamiary wobec Azeroth wymagają więcej nikczemności, niż sam jest w stanie wykrzesać. Przez ostatnie lata krył się w cieniu, rekrutując największych złoczyńców, jacy kiedykolwiek pojawili się w Hearthstone. Miał jeden cel: założyć Ligę Z.Ł.A., supergrupę zrzeszającą czarne charaktery z poprzednich rozszerzeń do Hearthstone. W jej szeregi wstąpili Król Trzęsibrzuch, Madame Lazul, niepohamowany Doktor Huk oraz Wiedźma Złagata. W Wyjściu z cienia ci nikczemnicy po raz kolejny przystąpią do realizacji swych niecnych planów, a pomogą im gracze Hearthstone, którzy nie boją się wkroczyć na drogę przestępstwa.

Poza obiecującą zgrają graczy, Liga Z.Ł.A. może również liczyć na lojalność Sługusów, stronników 1/1 z diabolicznymi Okrzykami bojowymi. Ci agenci niskiego szczebla odegrają kluczową rolę w złowrogich Intrygach, nowych zaklęciach, które stają się tym silniejsze, im dłużej są w ręce gracza. A gdyby siła i intelekt okazały się niewystarczające, nasi złoczyńcy kryją jeszcze w zanadrzu karciane nawiązania do rozszerzeń Hearthstone, w których pojawili się po raz pierwszy. Specjalne efekty tych kart pozwolą graczom wypróbować nowe, zmyślne strategie.

„Przez Hearthstone przewinęło się mnóstwo popularnych wśród graczy złoczyńców. Ogromnie się cieszę, że odegrają główne role w Wyjściu z cienia– powiedział J. Allen Brack, prezes spółki Blizzard Entertainment. „Nie możemy się doczekać, aż gracze rozpętają chaos w najnowszym rozszerzeniu, a pomoże im w tym nowy zestaw nikczemnych kart”.

Gracze pragnący dołączyć do Ligi Z.Ł.A. powinni mieć się na baczności, ponieważ będą na nich polować członkowie tajemniczej grupy śmiałków znanych jako Obrońcy Dalaranu. Powiada się, że ta wyborowa straż potrafi władać potężnymi zaklęciami – Dwuczarami. Gdy zaklęcie z Dwuczarem zostanie rzucone, do ręki zagrywającego trafi jego kopia. Wkrótce agenci zła otrzymają więcej informacji na temat Obrońców Dalaranu.

Pakiety kart z rozszerzenia Wyjście z cienia trafią 9 kwietnia na komputery z systemem Windows i Mac, a także tablety i telefony z systemem Windows, iOS i Android. Będzie można wygrać je na Arenie w Hearthstone, a także kupić za złoto w grze lub prawdziwe środki pieniężne – za taką samą cenę, co w przypadku innych pakietów kart w Hearthstone. Od dziś do dnia premiery aspirujący złoczyńcy będą mogli kupić w przedsprzedaży karty z rozszerzenia Wyjście z cienia na dowolną platformę w dwóch specjalnych zestawach. Jeden z nich zawiera 50 pakietów, losową legendarną kartę oraz rewers Klejnot Lazul, a drugi – Megazestaw – zawiera 80 pakietów, losową złotą kartę legendarną, rewers Klejnot Lazul oraz nowego kapłana – tajemniczą Madame Lazul. Te wyjątkowe zestawy dostępne są na wszystkich platformach za odpowiednio 49,99 EUR oraz 79,99 EUR (możliwy zakup tylko po jednym zestawie na jedno konto).

NIKCZEMNE MECHANIKI

 • KAŻDY POPLECZNIK POTRZEBUJE SŁUGUSA – W Lidze Z.Ł.A. nikt nie siedzi bezczynnie!
  • Poplecznicy to członkowie Ligi Z.Ł.A. odpowiadający za mokrą robotę.
   • Poplecznikiem Trzęsibrzucha, Króla Kradziejów jest Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. Ten stronnik łotra dodaje do ręki gracza dwóch losowych Sługusów w ramach Kombinacji.
  • W Wyjściu z cienia gracze znajdą pięcioro Sługusów, czyli stronników 1/1 z przydatnymi Okrzykami bojowymi.
   • Przykładowo, Koboldzia sługuska ma Okrzyk bojowy, który zadaje celowi 2 pkt. obrażeń.
  • DOBRY PLAN GWARANCJĄ SUKCESU Intrygi to zaklęcia, które stają się tym silniejsze, im dłużej pozostają w ręce gracza.
   • Intryga Złagaty w podstawowej wersji zadaje 1 pkt obrażeń. Z każdą turą, podczas której gracz ma ją w ręce, obrażenia będą rosnąć. Wystarczy zaczekać na odpowiedni moment, aby pochwycić wroga w tę pułapkę!
  • KARCIANE NAWIĄZANIA – Nasi złoczyńcy knują i kombinują nie od dzisiaj, więc nie powinno nikogo dziwić, że niektóre z ich kart wyglądają… znajomo. Zaklęcie kapłana Zakazane słowa sprawia, że gracz wydaje całą swoją manę, aby zniszczyć stronnika, którego atak odpowiada kosztowi wydanej many lub jest mniejszy. Ta karta to nawiązanie do Zakazanego kształtowania z Przedwiecznych Bogów.
  • PODWÓJNA PODŁOŚĆ – Przeciwnik może oberwać dwa razy dzięki zaklęciom z nowym słowem kluczowym Dwuczar. Gdy zaklęcie z Dwuczarem zostanie rzucone, do ręki zagrywającego zostanie dodana jego kopia.
   • Leśna odsiecz to zaklęcie z Dwuczarem druida, które przyzywa pięć Drzewców 2/2, a także dodaje kopię tego zaklęcia do ręki gracza. Dzięki temu można przyzwać kolejną armię Drzewców do obrony magicznego miasta.

TRYB PRZYGODY WYJŚCIA Z CIENIA CZAI SIĘ ZA ROGIEM

Przygoda towarzysząca pierwszemu tegorocznemu rozszerzeniu – większa niż wszystkie dotąd – zostanie udostępniona w maju. Pierwszy rozdział trybu dla jednego gracza będzie darmowy, a pozostałe – podobnie jak w pierwszych przygodach w Hearthstone – będzie można odblokować w całości za 19,99 EUR albo w cenie 700 sztuk złota za rozdział. Więcej informacji na ten temat pojawi się wkrótce.

TRWA REKRUTACJA DO LIGI Z.Ł.A.

Aby dobrze przygotować się na Wyjście z cienia, warto wyposażyć się w nikczemny arsenał! Od 5 kwietnia, tuż przed wydarzeniami przedpremierowymi, zalogowanie się do gry zostanie nagrodzone darmową legendarną kartą. Będzie można od razu wypróbować ją w trybie Pojedynku oraz podczas imprez przedpremierowych. Po premierze rozszerzenia udostępniony zostanie cykl zadań, za których wykonanie gracze zostaną nagrodzeni pakietami kart z Wyjścia z cienia oraz rozszerzeń z Roku Kruka. Co więcej, podczas pierwszego tygodnia po premierze rozszerzenia do sprzedaży trafi Zestaw cienia, zawierający pakiety kart z Wyjścia z cienia i bilet na Arenę. Zestaw dostępny będzie w cenie 9,99 EUR (możliwy zakup tylko jednego zestawu na jedno konto).