Wyniki wczorajszych meczów AGG i Kinguin

Autor: Sergiusz Lelakowski

Fani polskiej sceny CS:GO nie mogli wczoraj narzekać na brak rozrywki i emocji. Do obejrzenia mieli dwa mecze polskich drużyn, AGG i Kinguin. Niestety tylko jednej z nich udało się wyjść zwycięsko z walki ze swoim przeciwnikiem.

Na pierwszy ogień poszło AGG, grające przeciw Orbit na mapie Cobblestone. Polacy, po stronie antyterrorystów rozpoczęli agresywnym podejściem Furlana w kierunku Matrixa, gdzie udało mu się zgarnąć fraga. Po wycofaniu na BS A zgarnął jeszcze jedno zabójstwo i niestety uległ zachodzącemu go przeciwnikowi. Pierwsza runda ostatecznie wpadła na konto Orbit. Rozpoczęła się seria zwycięstw drużyny z Bułgarii – w pierwszej połowie mapy Cobblestone dali Polakom ugrać zaledwie 3 rundy. Finalnie rozgrywka zakończyła się 7:16 dla Team Orbit.

Następna, Dust 2 okazała się być niesamowicie wyrównana. Obie drużyny zdobyły tyle samo punktów po obu stronach (po 9 w terro i po 6 w CT), przez co byliśmy świadkami dogrywki. Ta niestety odwróciła się przeciw Polakom w dość niespodziewany sposób. Świetny start i zdobyte dwa punkty sugerowały, że mapa Dust 2 należeć będzie do Team AGG. Niestety, nastąpiło dziwne załamanie w szeregach drużyny, przez co padli ofiarą Spyleadera, obstawiającego środek zaraz przy respie CT. To pozwoliło na odbicie się Orbit i ostatecznie wygrali starcie na klasyku z 1.6 wynikiem 17:19, tym samym całe spotkanie 2:0.

Team Kinguin, grające przeciwko ALTERNATE aTTaX miało więcej szczęścia. Świetny początek na mapie Train zaowocowało kolejnymi pięcioma rundami. ALTERNATE szybko odpowiedziało pięknym za nadobne, ostatecznie wychodząc na prowadzenie w pierwszej połowie rozgrywek z wynikiem 7:8. Druga pistoletówka została wygrana przez naszych przeciwników, na szczęście po anty-eko zaczęli odrabiać, pozwalając im wyjść na prowadzenie 11:14. Panowie mieli mały problem z domknięciem mapy, bo zdobywając piętnasty punkt ALTERNATE przypomniało sobie, że ma coś jeszcze do powiedzenia. Ostatecznie Kinguin zwyciężyło na mapie Train 16:13.

Kolejny pojedynek odbył się na mapie Cache. Był to raczej spacerek dla naszych rodaków. Świetnie poradzili sobie w pierwszej połowie meczu, gdzie zdobyli aż dwukrotną przewagę nad swoim przeciwnikiem: do “gwizdka” widzieliśmy 10:5 po stronie Team Kinguin. Druga połowa całkowicie należała do MICHA i spółki. Po wygranej pistoletówce nic już nie stanęło na ich drodze – całkowicie uciszyli swoich przeciwników i spokojnie domknęli mapę Cache osiągając wynik 16:5, co razem daje 2:0.

Dziś Team AGG będzie miało okazję poprawić sobie oraz swoim fanom humory. Już o 18:00 zmierzą się z LowLandLions w ramach 3 edycji turnieju Operation: Kinguin. Drużyny te spotkają się po raz pierwszy a relację z tego spotkania obejrzycie na oficjalnym kanale Kinguin na dignit.tv.