Respawn.pl

Wystartowały zapisy do Underdog’s League, czyli kobiecej ligi CS:GO

Autor: Michał Maćkowski

Damska scena CS:GO przeżywa spory kryzys brakiem turniejów, które skutkują odejściem wielu zawodniczek od profesjonalnej gry. Jednak na scenie powstała nowa inicjatywa, która ma zachęcić Panie do gry – Underdog’s League.

Brak turniejów dedykowanych dla Pań to na pewno ważny problem na scenie CS:GO. Zakończenie organizacji turniejów przez Ambush z pewnością jeszcze bardziej pogłębiło problemy, którym jednak niektórzy chcą stawić czoła i tworzą nowe rozgrywki. Mowa tutaj o nowej inicjatywie Underdog’s League.

Underdog’s League to nowa inicjatywa na scenie CS:GO, która skierowana jest do profesjonalnych zawodniczek. Rozgrywki w formie ligi podzielone są na trzy etapy, a osiem zespół z Polski i Europy będzie rywalizowała o niedużą pulę nagród wynoszącą 1000 złotych, ale również nagrody rzeczowe w postaci sprzętu od Liocat, suplementów od Triggy czy o możliwość zorganizowania bootcampu w ESPOT w Warszawie.

Na ten moment wiemy, że udział w rozgrywkach wezmą trzy damskie zespoły – Rise (Polska), Join The Force (EU) oraz Nexus Gaming (Rumunia). Co ważne każda z ekip, która dostanie się do turnieju, będzie mogła rywalizować pod hashtagiem swoich ulubionych organizacji esportowych.

Zapisy do pierwszej edycji już ruszyły i potrwają do dwunastego września. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj, a aktualności dotyczące wydarzenia będą pojawiać się na oficjalnych kontach na Facebooku oraz Twitterze.