Respawn.pl

x-kom AGO i Wisła All in! Games Kraków gubią punkty w ESL MP; Dzisiaj dokończenie drugiej kolejki rozgrywek

Autor: Michał Maćkowski

Za nami pierwszy dzień drugiej kolejki ESL Mistrzostw Polski. Dość niespodziewanie trzy punkty straciło x-kom AGO, które oddało jedną mapę ESCA Gaming. Dzisiaj natomiast do gry wkroczy między innymi Anonymo.

Wczorajszy dzień w ESL MP przyniósł nam zacięte pojedynki, w których z pewnością nie zabrakło emocji. Na początek Wisła All in! Games Kraków podejmowała Honoris i tutaj doczekaliśmy się zaskakującego rezultatu. Zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa najpierw na Mirage wygrał do ośmiu, nie tracąc w drugiej połówce żadnego punktu. Chwilę później nie było już tak łatwo, a Wiślacy odpłacili się swoim rywalom na Nuke i wygrali do siedmiu.

Następnie x-kom AGO zmierzyło się z ESCA Gaming, które urwało trzy punkty Jastrzębią. Zespół Karol “Enzo” Lasoty wygrał rzutem na taśmę do czternastu na Mirage. Na Nuke sytuacja również zapowiadała nam kolejną niespodziankę, jednak wreszcie Karol “rallen” Rodowicz i spółka pokazali pazur i wygrali 16:13. Mimo to i tak x-kom AGO niespodziewanie straciło punkty, które potem mogą być na wagę złota.

W drugim dwumeczu do gry wkroczyli zawodnicy Illuminar, którzy podejmowali Tarczyński Protein Team. Zespół Dominika “Grubego” Świderskiego też nie miał łatwej przeprawy, lecz tutaj ostatecznie udało się zdobyć komplet punktów. Reprezentanci IHG najpierw wygrali do dziesięciu na Mirage, a następnie do dwunastu na Nuke.

Dzisiaj w grze także zobaczymy cztery zespoły, w tym ponownie reprezentantów ESCA Gaming i Tarczyński Protein Team. To właśnie te dwa zespoły zmierzą się dzisiaj między sobą, a stawką będą bardzo ważne punkty. TPT aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z wyłącznie jednym oczkiem na koncie.

Drugą kolejką ESL MP zamkną gracze Anonymo oraz Pompa Team. Zespół reprezentujący organizację Szymona “Isamu” Kasprzyka zaskoczył ostatnio polskich kibiców i wygrał polskie kwalifikacje do Fantasy Spring Cup, gdzie walka toczyć będzie się o jedną z najbardziej prestiżowych lig CS:GO – BLAST Premier. Zatem przed zespołem Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego naprawdę trudne zadanie, bowiem jeżeli PT utrzyma formę z kwalifikacji, to może sporo namieszać.

Harmonogram na dziś

ESCA Gaming vs Tarczyński Protein Team 18:30 (Nuke)
Tarczyński Protein Team vs ESCA Gaming 19:30 (Train)
Pompa Team vs Anonymo 20:30 (Nuke)
Anonymo vs Pompa Team 21:30 (Inferno)

Wszystkie spotkania z ESL Mistrzostw Polski możecie oglądać tutaj.