Respawn.pl

x-kom AGO już tylko dwa kroki od awansu do EPL-a! Anonymo musi jeszcze poczekać na awans w SSS 3

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny dzień zmagań polskich drużyn jest już za nami. Środa przyniosła nam wiele dobrego, a to za sprawą dwóch zwycięstw x-kom AGO. Jednego w ESEA Premier, a drugiego w Spring Sweet Spring 3. Dla równowagi jednak  Anonymo Esports musiało przegrać swój mecz.

W rozgrywkach Spring Sweet Spring 3 utrzymało się x-kom AGO, które zarazem wygrało swoje pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach. Podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa wygrali 2:0 z MIBR. W drodze po ten triumf wygrali najpierw na wybranym przez siebie Ancient wynikiem 16:11, a następnie na Duście 16:13. “Jastrzębie”, by awansować do fazy play-off, potrzebują zwyciężyć jeszcze dwie potyczki, ale w międzyczasie nie mogą sobie pozwolić na przegraną. 

Anonymo Esports musi się jeszcze uzbroić w cierpliwość i nieco poczekać, jeśli chodzi o fazę pucharową. Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka przegrali dziś z Copenhagen Flames pomimo wszystko nieprawdopodobnym spotkaniu.  Zawody te lepiej rozpoczęli Duńczycy, którzy triumfowali na Nuke’u 16:12. Później jednak doszło do wyrównania, a to dzięki udowodnieniu swojej wyższości na jeszcze nowej mapie rezultatem 16:12. Najrówniej było na Inferno, bo gracze Adriana “imd” Piepera przegrywali 9:14, ale udało im się złapać kontakt. W ostatecznym rozrachunku arena ta stanęła przy stanie 16:14 dla CF, a równocześnie 2:1 dla formacji ze Skandynawii. Kolejna szansa dla “Anonimowych” będzie miała miejsce już jutro.

Kolejny, drugi już krok w stronę EPL-a poczyniły “Jastrzębie”, które po raz kolejny po trudnym spotkaniu wygrały. Dziś udało się odprawić forZe rezultatem 2:1. Pojedynek ten wystartował na arenie Ancient i mimo walki z obu stron, to Polacy okazali się lepsi, bo zwyciężyli 16:13. Na dobrą sprawę wszystko mogło się już rozstrzygnąć na Mirage’u, a to za sprawą prowadzenia przez Michała “snatchie” Rudzkiego i jego kolegów 15:10. W ostateczności ujrzeliśmy dogrywkę, a w niej Rosjanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. O wszystkim przesądził Nuke, a na nim podopieczni miNIroxa mieli kontrolę, co też przełożyło się na końcowe zwycięstwo. x-kom AGO jest już tylko o dwa kroki od awansu do ESL Pro League. Przed Rodakami teraz finał górnej drabinki, w której podejmą Sinners.

Wyniki środowych spotkań polskich drużyn prezentują się następująco:

x-kom AGO 2:0 MIBR – Ancient 16:11, Dust2 16:13

Anonymo Esports 1:2 Copenhagen Flames – Nuke 12:16, Ancient 16:12, Inferno 14:16

x-kom AGO 2:1 forZe – Ancient 13:16, Mirage 19:16, Nuke 16:10