Respawn.pl

x-kom AGO rezygnuje z udziału w PLE!

Autor: Aleksander Kurcoń
AGO

Nie zobaczymy x-kom AGO na finałach Polskiej Ligi Esportowej w Rzeszowie! Jastrzębie w ostatniej chwili zrezygnowały z udziału z turnieju na rzecz zamkniętych kwalifikacji do WESG.

W najbliższą sobotę x-kom AGO miało pojawić się w Jasionce niedaleko Rzeszowa, w G2A Arena na finałach Polskiej Ligi EsportowejJastrzębie wygrały swoją grupę i miały być najmocniejszą drużyną podczas lanowego turnieju. Niestety organizacja w ostatniej chwili poinformowała, że nie może wziąć udziału w wydarzeniu.

Powód? Otóż finały PLE zaplanowane zostały na 7-8 grudnia. Termin ten pokrywa się jednak z innymi rozgrywkami. Mowa tu o zamkniętych kwalifikacjach do WESG. x-kom AGO w tych rozgrywkach obecnie znajduje się w drabince przegranych. System WESG to jednak podwójna eliminacja, dlatego Jastrzębie nadal są w grze. Póki co nie znają jednak swojego najbliższego rywala. Będzie to zwycięzca pary Virtus.pro – SKADE. Mecz Jastrzębi z kolei został zaplanowany na sobotnie popołudnie. Taka data pokrywa się niestety z Polską Ligą Esportową.

Jak poinformował zespół Furlana i spółki, organizacja liczyła na możliwość przełożenia spotkania kwalifikacyjnego WESG. Otrzymała jednak negatywną odpowiedź. x-kom AGO przedstawiło również całą sytuację na swoim Facebooku:

Jest nam niezwykle przykro ogłosić, że nie wystąpimy na finałach Polskiej Ligi Esportowej, które odbywają się w ten weekend w Rzeszowie. Termin rozgrywek pokrywa się z zamkniętymi kwalifikacjami do World Electronic Sports Games. Dziś (05.12) o godzinie 16:00 niespodziewanie zostaliśmy poinformowani, iż mecze nie zostaną przełożone. W wyniku czego nasz sztab sportowy podjął jednoznaczną decyzję o występie w kwalifikacjach do turnieju WESG, który jest dla nas jednym z priorytetowych wydarzeń esportowych w sezonie. Chcielibyśmy z tego miejsca przeprosić za zaistniałą sytuację organizatora FantasyExpo oraz kibiców wierząc jednocześnie, ze nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem.

Zastępcy

Finały Polskiej Ligi Esportowej muszą się jednak odbyć w komplecie. Z tego powodu na turnieju pojawi się drużyna AVEZ Esports. Popularne Ośmiornice przegrały baraże z Wisłą All in! Games Kraków. Wygląda jednak na to, że los ponownie się uśmiechnął do nawrota i spółki, dzięki temu zobaczymy ich już w ten weekend na LANie!