x-kom AGO w ćwierćfinale, a Anonymo odpada ze Snow Sweet Snow 2

Autor: Krzysztof Sarna

Międzynarodowe poniedziałkowe spotkania polskich formacji to już przeszłość. x-kom AGO wygrało z Sinners i gra dalej w SSS 2. Anonymo Esports z kolei pożegnało się z rozgrywkami po porażce z HAVU.

x-kom AGO poradziło sobie w meczu pierwszej rundy Snow Sweet Snow 2. Polacy pokonali Sinners wynikiem 2:0. Zawodnicy Mikołaja “miniroxa” Michałkówa najpierw triumfowali na Vertigo 16:11, gdzie w pewnym momencie przegrywali 9:11. Na Trainie obserwowaliśmy świetną grę, ale do pewnego czasu, czasu, w którym “Jastrzębie” prowadziły 15:7. W samej końcówce pojawił się przestój, a Czesi byli bliscy doprowadzenia do dogrywki, o czym świadczy sześć zainkasowanych punktów z rzędu. Nadwiślańska ekipa już jutro zmierzy się w ćwierćfinale z Ninjas in Pyjamas.

Z turniejem Snow Sweet Snow 2 pożegnali się Anonymo, które niespodziewanie przegrało z HAVU. Zawody zaczęły się na Overpassie, na którym po pierwszej połowie Polacy przegrywali 3:12 mimo gry w obronie. Po powrocie “Anonimowi” próbowali wrócić do rozgrywki, ale przegrali do dziesięciu. Na Trainie było jeszcze gorzej, ponieważ zawodnicy Adriana “IMD” Piepera istnieli tylko po stronie terrorystów, w której ugrali sześć rund. Po zmianie Finowie dokończyli dzieła zniszczenia i zwyciężyli do sześciu.

Swoją sytuację w Pinnacle Cup poprawiła Wisła All iN! Games Kraków, która wygrała z Apeks. Biała Gwiazda na pierwszej arenie, którą był Overpass w pewnym momencie miała klarowną sytuację, wszak prowadziła 14:3. Jednak drużyna ze Skandynawii pokazała, że umie grać po stronie antyterrorystów i tylko po uzbieraniu środków na pełne wyposażenie przegrywała 12:14. W ostateczności nie udało jej się wrócić i podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego wygrali do trzynastu. Na szczęście na pociągach było już zdecydowanie lepiej, mimo że pierwsza część została wygrana 8:7. Po wznowieniu Wiślacy pewnie poszli po triumf, w międzyczasie przegrywając tylko odsłonę.