Respawn.pl

x-kom AGO z pierwszym zwycięstwem w EPL-u! Heroic lepsze od Astralis w derbach Danii

Autor: Krzysztof Sarna

Drugi dzień zmagań w grupie D na ESL Pro League to jednocześnie pierwsze zwycięstwo x-kom AGO. “Jastrzębie” na swoje konto zanotowały pierwsze trzy punkty i tym samym uciszyły wszystkich, którzy twierdzili, że nie wygrają ani jednego meczu. Ponadto w czwartek w derbach Danii lepsze od Astralis okazało się Heroic.

Czwartek był świetnym dniem dla kibiców z Polski. x-kom AGO zamknęło buzię wszystkim niewierzącym i już w drugim dniu zmagań grupy D wygrało swój pierwszy pojedynek. “Jastrzębie” po trzech mapach okazały się lepsze od Complexity Gaming. Relacja z tego starcia dostępna jest tutaj

W derbach Danii, które zdecydowanie “dowiozły” lepsze okazało się Heroic. Otrzymaliśmy spotkanie bardzo godne derbów tego kraju. To nie tylko trzy mapy, ponieważ na dwóch z nich do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne dogrywki. Starcie z początku toczyło się po myśli Krisitana “k0nfiga” Wienecke i jego kolegów, którzy triumfowali na wybranym przez siebie Ancient do dwunastu. Teoretycznie to wszystko mogło ulec zakończeniu na Overpassie, ponieważ na nim Astralis wygrywało aż 15:7! Żeby jednak było ciekawiej – 11. formacja świata przegrała osiem rund z rzędu, a w dogrywce do szesnastu. O końcowym zwycięstwie musiało przesądzić Vertigo, na którym ponownie bliżej wygranej byli podopieczni Martina “trace’a” Heldta (15:13). Dwa punkty meczowe nie zostały przez nich wykorzystane, przez co Heroic doprowadziło do dogrywki. W “bonusowych” odsłonach triumfowała piąta siła świata, która zakończyła starcie stanem 22:19.

Drugi dzień rywalizacji w ostatnim zbiorze piętnastego sezonu ESL Pro League był w zasadzie postawieniem kropki nad “i”. Natus Vincere pokonało 2:0 Evil Geniuses bez większych problemów, co było zresztą zakładane jeszcze przed rozpoczęciem się tego pojedynku. Ekipa z regionu CIS przejechała się po “Geniuszach Zła” na wybranej przez nich mapie, czyli Overpassie (16:2). Do podobnego stanu rzeczy zmierzała arena snajperów, ponieważ Oleksandr “s1mple” Kostyliev i spółka prowadzili na niej po pierwszej części 11:4. Tuż po tym pojawiła się zadyszka i wręcz niemoc, bowiem organizacja zza oceanu zanotowała na swoje konto sześć oczek z rzędu, przez co remis był na wyciągnięcie ręki (10:12). Do wyrównania jednak nie doszło, ponieważ najlepsza drużyna świata wygrała cztery kolejne rundy  i dopisała kolejne trzy punkty na swoje konto w ligowej tabeli.

Czwartkowe wyniki spotkań grupy D piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

x-kom AGO 2:1 Complexity Gaming – (Relacja z tego meczu dostępna jest tutaj)

Heroic 2:1 Astralis – Ancient 12:16, Overpass 19:16, Vertigo 22:19

Natus Vincere 2:0 Evil Geniuses – Overpass 16:2, Dust2 16:10

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.