Respawn.pl

x-kom AGO zmiażdżone przez Heroic w przedostatnim dniu grupy D EPL-a

Autor: Krzysztof Sarna

Faza grupowa piętnastego sezonu ESL Pro League to już prawie przeszłość. Zakończył się przedostatni dzień gry w grupie D. x-kom AGO w sobotę zostało zmiażdżone przez Heroic. Polacy nie mieli czego szukać w tych zawodach.

Sobotnia rywalizacja w grupie D na ESL Pro League rozpoczęła się od wielkiej deklasacji Heroic nad x-kom AGO. Polacy zostali dosłownie zmiażdżeni w tym pojedynku i nie zaprezentowali tak walecznej postawy, jak w starciu z Natus Vincere. Maciej “F1KU” Miklas i jego koledzy zechcieli grać na Vertigo, aczkolwiek ulegli na własnym obiekcie do siedmiu. Jeszcze gorzej było na Nuke’u, ponieważ “Jastrzębie” na tym planie wygrały zaledwie trzy odsłony. Oznacza to, że Duńczycy nadal są niepokonani i już jutro o podtrzymanie tej passy zagrają z Natus Vincere. 

W starciu dotychczasowych przegranych Complexity Gaming po pełnej serii pokonało Evil Geniuses. Mimo to bliżej końcowej wygranej byli “Geniusze Zła”, którzy wygrali Inferno rezultatem 16:10. Prawie że tym samym zrewanżowali się gracze spod szyldu “Białej Gwiazdy”, ponieważ triumfowali do jedenastu. O końcowym triumfie przesądzić musiał Nuke, a na nim Jake “Stewiek2K” Yip i jego kompani wygrali 16:10. 

O  krok od sprawienia niespodzianki w sobotę byli reprezentanci Astralis, którzy finalnie musieli uznać wyższość Natus Vincere. Pierwsza arena przebiegała zgodnie z oczekiwaniami ekipy z regionu CIS, wszak ta wygrała Ancienta wybranego przez Duńczyków do czterech! Do ciekawej konfrontacji doszło na Nuke’u, ponieważ na tym planie miał miejsce komplet odsłon. Po trzydziestu rundach zwycięsko z tej potyczki wyszli gracze ze Skandynawii. O finalnym zwycięstwie musiało przesądzić Inferno, na którym po pierwszej części Andreas “Xyp9x” Højsleth i jego kompani prowadzili 11:4. Niestety taka przewaga nie została wykorzystana, a najlepsza formacja świata doprowadziła do powrotu i w ostatecznym rozrachunku triumfowała do trzynastu. Oznacza to, że po czterech dniach nadal mamy dwie niepokonane formacje. Jednakże jutrzejsze starcie pomiędzy Na’Vi i Heroic wyłoni nam najlepszy zespół w zbiorze D. 

Sobotnie wyniki spotkań grupy D  piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

x-kom AGO 0:2 Heroic – Vertigo 7:16, Nuke 3:16

Complexity Gaming 2:1 Evil Geniuses – Inferno 10:16, Vertigo 16:11, Nuke 16:10

Astralis 1:2 Natus Vincere – Ancient 4:16, Nuke 16:14, Inferno 13:16

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.