x-kom Team triumfuje w starciu z AVANGAR na UCC Summer Smash

Autor: Mateusz Olczyk

Dzisiejsze starcie między x-kom Team i AVANGAR w ramach UCC Summer Smash dobiegło właśnie końca. Z tej potyczki Polacy wrócili z tarczą!

Dzisiejsze starcie zaczęło się od Mirage, na którym polski zespół rozpoczął po stronie broniącej. Początkową przewagę w rozgrywce przejęli zawodnicy AVANGAR, którzy dość szybko zaliczyli na swoje konto dwie pierwsze rundy, jednak na odpowiedź x-kom’u nie musieliśmy czekać długo. Już w trzeciej rundzie to oni postawili na swoim, po czym, dzięki krótkiej serii, wyszli na chwilowe prowadzenie. Wtedy to jednak Ali “Jame” Djami i spółka zafundowali swoim przeciwnikom prawdziwą gehennę, całkowicie dominując resztę pierwszej połowy. Kiedy nadeszła przerwa zwiastująca zmianę stron, AVANGAR mieli na swoim koncie ogromną przewagę 11:4.
W drugiej części walki na Mirage nie doczekaliśmy się niestety poprawy – Polacy do końca starcia zdobyli zaledwie dwa punkty więcej, toteż ich przeciwnicy zamknęli mapę z wynikiem 16:6

Drugą mapą tego starcia był Overpass, na którym zawodnicy x-kom’u zaczęli po stronie atakującej. Niestety tutaj, podobnie jak na poprzedniej mapie, pierwsze rundy wpadły na konto drużyny Jame’a, jednak Polacy szybko podjęli walkę, tym razem nie odpuszczając po kilku wygranych rundach. Punkty w krótkich seriach podbijały bilans obu zespołów tak, że żaden nie był w stanie wyjść na większe prowadzenie, jednak to oskarish i spółka zamknęli pierwszą połowę z nieco lepszym rezultatem 8:7.
Druga pistoletówka tej mapy również wpadła na konto AVANGAR, do czego bardzo dołożył się fitch, jednak polska formacja w świetnym stylu zemściła się za sytuację z pierwszej mapy, kompletnie dominując resztę starcia, do końca oddając jedynie dwie rundy. Overpass’a zamknęli z wynikiem 16:10

Ostatnią, decydującą mapą tego spotkania było Vertigo, gdzie nasi rodacy zaczęli po stronie broniącej. Zawodnicy AVANGAR ponownie zaczęli od przejęcia początkowej przewagi w starciu, jednak Polacy nie zamierzali tracić dobrej passy z Overpass’a. Dość szybko podjęli wyrównaną walkę ze swoim oponentem, w wyniku której doprowadzili do zamknięcia pierwszej połowy z identycznym rezultatem jak na poprzedniej mapie – 8:7.
Sytuacja nie zmieniła się szczególnie po zmianie stron. Choć zespół Jame’a początkowo zdawał się zdobywać więcej rund, to gracze x-kom’u weszli w końcu na wysokie obroty, świetną serią zamykając starcie z rezultatem 16:12, wygrywając tym samym całe spotkanie.

x-kom vs AVANGAR – 2:1

• Mirage – 6:16
  • Overpass – 16:10
  • Vertigo – 16:12