Respawn.pl

Xbox 360 – zakup warty rozpatrzenia?

Autor: Partner serwisu

Konsola Xbox 360 swoje lata ma, bo przypomnijmy, że jej premiera odbyła się w 2005 roku. I chociaż teraz bardziej popularna jest Xbox One, to nie ulega wątpliwości, że i ten zasłużony model jest godny uwagi. Tak, zdecydowanie warto ją dziś kupić, mimo że od czasu pojawienia się jej na rynku, minęło tak wiele czasu. Od tej pory przeszła metamorfozę, a za każdym razem wyglądała coraz to lepiej.

Lata lecą, wygląd ulega zmianie

Jak wspomnieliśmy we wstępie, wygląd konsoli Xbox 360 przez lata bardzo się zmieniał, bo przykładowo początkowe wersje (Core i Premium) miały białe obudowy, a dysk twardy zamontowany był na wierzchu. To jednak dawne dzieje, bo później sprzęt zrobił się i bardziej elegancki i stylowy. Chyba najbardziej na uwagę zasługuje wersja Slim, która zachwyca błyszczącą obudową i udającymi chrom dodatkami. Dysk twardy został przeniesiony do środka, ale łatwo się do niego dostać – przez odsuwaną klapkę. Niedawno zaś została wprowadzona nowa wersja – E Stingray o matowej, proste obudowie. Trzeba przyznać, że wyglądem przypomina Xbox One.

Jak wyposażona jest konsola Xbox 360?

Xbox 360 Slim posiada aż 5 portów USB 2.0 – 2 znajdują się z przodu (podłączymy do nich pady przewodowe lub pendrive), 3 z tyłu konsoli. Z tyłu znajdziemy też gniazdo composit, dzięki któremu podepniemy tradycyjny odbiornik telewizyjny. Znajdują się tam też port HDMI (do LCD, plazmy czy zestawu Kina Domowego) oraz dodatkowe gniazdo do czujnika Kinect. Poza tym nie zabrakło tam gniazda sieciowego.

xbox 360 zakup warty rozpatrzenia2

Super czujnik Kinect

Kinect zrewolucjonizował sterowanie konsolą Xbox 360. Przypomnijmy, że w skład jej zestawu wchodzą kamery i mikrofony, są odpowiedzialne za rejestrację ruchów ciała, głosu, a także pozycji rąk i nóg. Dzięki tej możliwości zagramy ze znajomymi, a nawet 4 osoby nie stanowią problemu.

Przyjemność z grania

Bez wątpienia opisywana konsola (obok Play Station 3) cieszy się największą popularnością na rynku. To sprawia też, że jest na nią dostępnych mnóstwo wspaniałych gier, a co ważne – ich ilość stale się zwiększa. Gry charakteryzują się tym, co najlepsze, czyli rewelacyjną grafiką, co gwarantuje większe doznania podczas grania. Co ciekawe, wiele tytułów obsługuje formaty dźwięku przestrzennego, co w połączeniu z zestawem Kina Domowego daje niezwykłe efekty.

xbox 360 zakup warty rozpatrzenia3

W te gry trzeba zagrać!

Każda konsola ma swoje najlepsze tytuły, tak samo jest z Xboxem 360. Warto zagrać przede wszystkim w świetną przygodową grę akcji Assasin’s Creed IV: Black Flag. Widok z perspektywy trzeciej osoby dostarcza dodatkowych wrażeń, a miejsce rozgrywki (XVIII-wieczne Karaiby) jest na pewno nietuzinkowe. Zagrajmy koniecznie w Battlefield IV – pierwszoosobową strzelankę, która gwarantuje rewelacyjny trybu multiplayer oraz Diablo III, czyli klasyka RPG. Nie zapominajmy też o kultowym Grand Theft Auto.

Jak widzimy, konsola Xbox 360 mimo zaawansowanego wieku nie straciła nic ze swojej jakości, jeśli więc szukamy niezawodnego sprzętu do grania, warto rozważyć jej zakup. Na pewno się nie zawiedziemy, a długie godziny spędzone przed telewizorem będą pełne emocji.