Respawn.pl

Xizt nie będzie IGL NiP w 2016 roku

Autor: Sergiusz Lelakowski

Rolę in-game leadera przejmie nowy trener Ninjas in Pyjamas – Björn “THREAT” Pers. Takie rozwiązanie zostało użyte m.in. przez Team Kinguin, kiedy drużyna stawiała pierwsze kroki na scenie Counter-Strike’a.

O zmianie poinformował nas Richard “Xizt” Landström na swoim Twitterze. Xizt pełnił rolę prowadzącego od początku powstania drużyny, czyli 2012 roku. Kiedy drużyna zaczęła odnosić znaczną ilość porażek zawodnicy zdecydowali się na przejmowanie tej roli od Landström, ale było to jedynie tymczasowe rozwiązanie. Szwedzki NiP w 2015 roku stanął na podium 14 razy (18 razy licząc zakończenie turnieju na 3-4 miejscu) w 31 turniejach i zdobył tylko 4 złote medale. Dla porównania, w 2014 roku zdobyli aż 11 złotych medali, 10 srebrnych i 1 brązowy. Na podium nie znaleźli się zaledwie 10 razy.

Odciążenie Xizt’a pozwoli mu na skupienie się na jeszcze lepszej grze. W 2015 roku tylko 15 razy zakończył turniej z ratingiem powyżej 1.00, a 18 razy zszedł poniżej jedynki.

THREAT wcześniej reprezentował m.in. Team Acer, lecz 10 czerwca zdecydował się na zrezygnowanie z grania, aby skupić się na szkole. Od tamtego momentu pełnił rolę trenera drużyny, aż do 11 lipca, kiedy to zespół się rozpadł.

Ninjas in Pyjamas jest kolejną drużyną po Team Kinguin, która zdecydowała się na zastosowanie systemu działającego w Natus Vincere. To właśnie drużyna z Europy Wschodniej zdecydowała się na to, aby trener był jednocześnie prowadzącym. Taką rolę pełni tam Sergey “starix” Ischuk. Dodatkowo, wsparcie taktyczne w trakcie gry zapewnia drugi IGL zespołu – Danylo “Zeus” Teslenko.