Respawn.pl

Strona główna » Xizt zasila struktury Heroic! Szwedzki weteran trenerem zespołu na czas Majora

Xizt zasila struktury Heroic! Szwedzki weteran trenerem zespołu na czas Majora

Autor: Marcin Kapusta

Członek legendarnego składu Ninjas in Pyjamas, Richard “Xizt” Landström powraca na CS-owe salony w nowej roli. Od teraz Szwed będzie analitykiem i tymczasowym trenerem Heroic!

Niespełna miesiąc temu Xizt, który zapisał się w kronikach za sprawą legendarnej dominacji NiP-u, zdecydował się zakończyć karierę profesjonalnego gracza CS:GO. “Nadszedł czas, abym ogłosił swoją emeryturę jako zawodnik. Moja kariera miała wiele wzlotów i upadków, ale patrząc wstecz była to niesamowita i niezapomniana podróż. Dziękuje wszystkim moim kolegom, którzy byli jej częścią, a także wielkie podziękowania dla fanów – jestem naprawdę wdzięczny za całe wsparcie, jakie od Was otrzymałem. Przyszłość zapowiada się ekscytująco, a ja nie zamierzam jeszcze całkowicie porzucać CS-a.”  – oznajmił wówczas 30-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych. ““Jestem otwarty na możliwość trenowania, wykonywanie funkcji analitycznej lub zarządzania zespołem, najlepiej w CS:GO, w którym przecież jestem ekspertem. Teraz, gdy miałem czas wolny na przemyślenia, jestem bardzo zmotywowany i chętny do pracy, by znów wygrywać turniej, ale w innej roli.” – kontynuował.

Wczoraj Xizt zasilił struktury Heroic i objął rolę analityka sekcji CS:GO. Organizacja poinformowała, że poprowadzi on zespół podczas zbliżającego się Majora PGL Stockholm 2021. Tym samym przejmie on obowiązki trenerskie po Nicolaiu “HUNDENIE” Petersenie, który w lipcu bieżącego roku stracił posadę w wyniku afery, związanej z udostępnianiem poufnych informacji.

Plan na chwilę obecną jest taki, że testujemy się nawzajem, sprawdzamy czy nie ma bariery językowej, czy mamy ten sam styl gry. Oczywiście pracujemy z nim w odniesieniu do długoterminowej wizji, ponieważ chcemy z nim współpracować i rozwijać tę relację.” – powiedział prowadzący Heroic, Casper “cadiaN” Møller,  w podcaście HLTV Confirmed.

Duńczycy rozpoczną zmagania na Majorze już 26 października. W spotkaniu inauguracyjnym Fazy Pretendentów staną w szranki z chińskim TYLOO, okupującym 64. pozycję w światowym rankingu HLTV.

Aktualny skład Heroic wygląda następująco:
  •  Casper “⁠cadiaN⁠” Møller
  •  Martin “⁠stavn⁠” Lund
  •  René “⁠TeSeS⁠” Madsen
  •  Ismail “refrezh” Ali
  •  Rasmus “sjuush” Beck
  • Richard “Xizt” Landström (analityk, tymczasowy trener)