Respawn.pl

Xyp9x został zdegradowany do akademii Astralis

Autor: Marcin Kapusta

Andreas “Xyp9x” Højsleth po siedmiu latach został zdegradowany z głównego składu Astralis. Tymczasowo będzie wspomagał wychowanków z akademii! 

Wczoraj wychowanek akademii Alexander “Altekz” Givskov otrzymał angaż w nominalnym kolektywie Astralis jako szósty gracz. Dziś organizacja ujawniła, że przez najbliższe tygodnie 19-latek wejdzie w buty Andreasa “Xyp9xa” Højsletha, który będzie występował z młodymi adeptami z akademii. Impulsem do wdrożenia zmiany kadrowej okazał się brak awansu Duńczyków do ostatniego Majora w historii CS:GO.

Nadal jestem rozczarowany, że nie udało nam się zakwalifikować na Majora. To był mój cel i ambicja każdego z nas. Organizacja taka jak Astralis musi uczestniczyć we wszystkich Majorach i ostatecznie być w stanie rywalizować o tytuł. Kiedy przegapiamy tę okazję po raz drugi z rzędu, to jasne, że musimy przyjrzeć się wszystkim opcjom. Bliscy mi ludzie wiedzą, że jestem graczem zespołowym i nawet jeśli teraz robię sobie przerwę od głównej drużyny, zawsze będę gotowy, by pomóc organizacji, której jestem częścią od samego początku. W akademii jest wielu utalentowanych zawodników i nie mogę się doczekać, aby im pomóc. Mam oczywiście nadzieję, że moje doświadczenie i wiedza z niezliczonych turniejów może podnieść młodych adeptów na duchu.” – oświadczył Xyp9x.

Przez cały 2023 rok Altekz prezentował wysoki poziom i jest obecnie jednym z najbardziej utalentowanych graczy w swojej roli. W związku z tym i chęcią trenerów pierwszej drużyny do pracy z nim w nadchodzącym okresie, przeprowadziliśmy rozmowę z Xyp9xem, który zgodził się pomóc akademii. To mówi wszystko o Andreasie – chętnie pomaga organizacji, gdzie tylko może i daje perspektywicznym młodziakom szansę na naukę. Andreas wciąż jest częścią naszego głównego rosteru, a postawa, którą pokazuje w trudnej sytuacji jest wzorowa – zakomunikował dyrektor sportowy duńskiego klubu, Kasper Hvidt.

Xyp9x to niekwestionowana legenda Astralis, wszak trykot organizacji dumnie przywdziewa od ponad siedmiu lat. Przez cały okres pobytu 27-letni weteran stworzył niesamowity dorobek sukcesowy, stając się jednym z najbardziej utytułowanych graczy w historii CS:GO. Zwyciężył wszak kilkadziesiąt prestiżowych turniejów, w tym cztery rangi Major. Niemniej w ostatnim czasie jego postawa indywidualna pozostawiała wiele do życzenia.

Altekz z ogromną szansą

Nie ulega wątpliwości, że angaż Altekza otworzył przed młodym adeptem ogromną szansę na pokazanie się przed szerszym gronem. Ponadto ponownie złączy swoją CS-ową drogę z Christianem “Buzzem” Andersenem, z którym współpracował właśnie pod banderą Astralis Talent.

W Astralis Talent zawsze pracujemy dla siebie nawzajem, aby każdego dnia stawać się coraz lepsi, abyśmy pewnego dnia mogli konkurować na najwyższym poziomie. Dlatego kiedy casle powiedział mi, że chcą ze mną pracować w głównym zespole, byłem podekscytowany i pełen uśmiechu. Zamierzam dać z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi. Nie składano mi żadnych obietnic, więc dla mnie liczy się tylko pokazanie, co potrafię i kim jestem jako osoba i jako gracz.” – stwierdził Altekz.

Aktualny skład Astralis wygląda następująco:

  • Denmark Lukas “⁠gla1ve⁠ Rossander
  • Denmark Benjamin “⁠blameF⁠ Bremer
  • Denmark Nicolai “⁠device⁠ Reedtz
  • Denmark Christian “⁠Buzz⁠ Andersen
  • Denmark Alexander “⁠Altekz⁠ Givskov
  • Denmark Peter “⁠casle⁠ Ardenskjold (trener)