Respawn.pl

YEKINDAR na dłużej w Liquid, ale jeszcze bez umowy

Autor: Aleksander Kurcoń

Mareks “YEKINDAR” Galinskis nadal będzie pełnił rolę stand-ina w Teamie Liquid. Łotysz był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny podczas IEM Cologne, pomoże jej również na BLAST Premier Fall.

Od dłuższego czasu mówi się o transferze YEKINDARA do Liquid. Ostatecznie zawodnik trafił do organizacji jako stand-in podczas IEM Cologne. Z drużyną zajął 5-6. miejsce – całkiem niezły wynik jak na debiut jednego z graczy. Wygląda na to, że Liquid myśli podobnie.

CZYTAJ TAKŻE: Nervarien: W pierwszych dwóch latach streamowania dokładałem więcej niż zarabiałem

Łotysz wspomoże zespół podczas BLAST Premier Fall, które rozpocznie się już 19 sierpnia. Na razie nie znamy podziału na grupy w tym turnieju, niemniej jednak patrząc na uczestników, Liquid będzie miało naprawdę trudne zadanie, by awansować do fazy play-off.

Organizacja na szczęście “zaklepała” sobie pomoc YEKINDARA w tych rozgrywkach. W takim razie kiedy 22-latek będzie oficjalnie zawodnikiem amerykańskiej marki? Cóż, nie wiadomo. Łotysz nadal jest związany kontraktem z Virtus.pro, mimo że siedzi tam na ławce rezerwowych. Być może sankcje narzucone na rosyjskie firmy utrudniają przeprowadzenie transakcji, a być może Liquid blokuje inny czynnik, np. wysoka kwota wykupu.

Skład Liquid na BLAST Premier Fall Groups wygląda następująco:

  • United States Jonathan “⁠EliGE⁠” Jablonowski

  • Canada Keith “⁠NAF⁠” Markovic

  • United States Josh “⁠oSee⁠” Ohm

  • United States Nick “⁠nitr0⁠” Cannella

  • LV Mareks “YEKINDAR” Galinskis (Stand-in)

  • Canada Damian “⁠daps⁠” Steele (Coach)