Respawn.pl

Polacy z ENCE – z kim, gdzie i kiedy zagrają w Spodku? Poznaliśmy drabinkę

Autor: Krzysztof Sarna
ENCE

Z kim, gdzie, kiedy i o której zagrają Polacy z ENCE? Dobiegła końca faza grupowa IEM Katowice 2024. Aktualnie trwa dwudniowa przerwa od rozgrywek w stolicy Śląska. Niemniej jednak już 9 lutego, w piątek dojdzie do wznowienia zmagań oraz tego, co kibice i sami zawodnicy lubią najbardziej, czyli fazy play-off.

Polacy z ENCE. Kiedy, gdzie, o której i z kim zagrają w Spodku?

Już zaledwie pięć spotkań dzieli nas od poznania triumfatora IEM Katowice 2024. Rywalizacja po pierwszą poważną wygraną w nowym roku rozpocznie się od dwóch ćwierćfinałów, które zostaną rozegrana w piątek, 9 lutego. 

NEO kontra TaZ, czyli niesamowite starcie

Tegoroczną rywalizację w legendarnej arenie, jaką stanowi Spodek zainaugurują reprezentanci FaZe Clanu oraz G2 Esports. Spotkanie nie będzie wolne od podtekstów. Obie marki w ostatnich latach niejednokrotnie toczyły zacięte pojedynki. Wystarczy jedynie przytoczyć IEM Katowice 2022, kiedy to w wielkim finale właśnie FaZe pokonało G2 Esports. Jednakże jeszcze wielkim podtekstem, zwłaszcza dla polskich kibiców będzie stanięcie naprzeciwko siebie polskich trenerów, a więc Filipa “NEO” Kubskiego oraz Wiktora “TaZa” Wojtasa. Obaj panowie postawią krok na scenie w Spodku dokładnie po ośmiu latach przerwy. Ostatni raz miał miejsce bowiem w 2016 roku, kiedy to Virtus.pro przegrało w ćwierćfinale przeciwko Fnatic 0:2. 

Wygrany tego pojedynku zmierzy się w półfinale z Teamem Spirit. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kylar: To będzie mój pierwszy IEM Katowice na żywo

ENCE, a więc polska drużyna po ośmiu latach

Polską społeczność, nie tylko zgromadzoną w Katowicach, ale także przed odbiornikami z pewnością jeszcze bardziej elektryzować będzie drugi ćwierćfinał, który został zaplanowany na wieczorową porę. ENCE w składzie z polskim trenerem oraz czterema polskimi graczami i duńskim prowadzącym podejmie Team Falcons. Będzie to niemalże pojedynek byłego ENCE z aktualnym. Po drugiej stronie barykady znajdą się tacy gracze jak Alvaro “SunPayus” Garcia, Pavle “Maden” Bosković czy Marco “Snappi” Pfeiffer, którzy jeszcze do niedawna grali u boku Pawła “dychy” Dychy. Tak więc i ten pojedynek nie będzie wolny od podtekstów. Fani znad Wisły przez lata byli spragnieni polskiej formacji w Spodku, ale w końcu się doczekali.  

Zwycięzca podejmie w meczu premiowanym finałem MOUZ. 

Harmonogram spotkań w Spodku podczas IEM Katowice 2024 prezentuje się następująco:

Ćwierćfinały:

Piątek, 9 lutego:

  • 16:15 | FaZe Clan vs. G2 Esports – BO3
  • 19:30 | ENCE vs. Team Falcons – BO3

Półfinały:

Sobota, 10 lutego:

  • 16:15 | MOUZ vs. wygrany meczu FaZe Clan vs. G2 Esports – BO3
  • 19:30 | Team Spirits vs. wygrany meczu ENCE vs. Team Falcons – BO3

Finał:

Niedziela, 11 lutego:

  • 17:00 | Wielki finał – BO5

IEM Katowice 2024 zakończy się w niedzielę, 11 lutego. Łączna pula nagród całego turnieju to milion dolarów. Zwycięzca zainkasuje czek na 400 tysięcy dolarów, a także zapewni sobie udział w IEM Cologne 2024. 

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024. Transmisję w języku polskim oglądać będzie można na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego.