Respawn.pl

Za chwilę półfinały IEM Dallas. Drużyna dychy przed szansą na finał

Autor: Filip Woszczek
ENCE

W turnieju IEM Dallas 2023 pozostały już tylko cztery zespoły. Już za chwilę rozegrają się półfinały turnieju rozgrywanego w Ameryce Północnej, które zadecydują, kto będzie mógł walczyć o okrągłe 100 tysięcy dolarów i miejsce na IEM Cologne 2023.

Pierwsze ze spotkań na papierze może być dość jednostronne. Po porażce przeciwko GamerLegion na Majorze, Heroic wzięło sprawy w swoje ręce, do tej pory wygrywając wszystkie ze spotkań w Dallas. Mecz ten będzie rewanżem, ponieważ drużyny Heroic i MOUZ spotkały się już wcześniej na tym turnieju. Wtedy to Duńczycy okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając po dwóch mapach. Od tamtego czasu MOUZ pokonało takie zespoły jak FURIA, OG czy Astralis.

Drugi mecz rozegra się pomiędzy ENCE oraz FaZe. Pierwsza z drużyn zdołała już pokonać swojego rywala we wcześniejszej fazie turnieju do zera. Ekipa ENCE od 2019 roku nie odniosła jeszcze ani razu zwycięstwa na turnieju lanowym, często zajmując drugie miejsce. FaZe będzie chciało powtórzyć sukces w ramach 17 sezonu ESL Pro League, gdzie zwyciężyło w finale nad Cloud9.

Transmisję z tych spotkań można obejrzeć na kanale ESL.

18:30Heroicheroicvs.Untitled 1MOUZ
22:00ENCEencvs.fazFaZe