Respawn.pl

Zaczynamy drugi etap Spring Sweet Spring 3 Regionals! W grze HONORIS i Anonymo

Autor: Krzysztof Sarna
TaZ, CS:GO, CSGO

Po polskich potyczkach w pierwszym etapie Spring Sweet Spring 3 Regionals nastał czas na sprawdzenie się na tle zagranicznych drużyn. Okazję do tego w nadchodzący tygodniu będzie miało HONORIS i Anonymo Esports.

Walka o awans do głównego etapu Spring Sweet Spring 3 w wykonaniu polskich drużyn rozpocznie się o godzinie 9:00, kiedy to na serwerze zameldują się gracze HONORIS. Im dziś przyjdzie rywalizować z 1WIN, a więc 48. formacją wedle światowego zestawienia tworzonego przez HLTV. To rosyjska drużyna, która jest postrachem polskich drużyn, a wystarczy przytoczyć wyniki z ubiegłej odsłony Spring Sweet Spring. Próbowało Izako Boars oraz Wisła All iN! Games Kraków, ale się nie udało. Co więcej, zespół z regionu CIS na Spring Sweet Spring 2 zajął 5-8 miejsce i zakończył przygodę z tym turniejem na etapie ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość wyżej notowanego OG Esports. Natomiast gracze Roberta “mSra” Pieńkowskiego ulegli wczoraj 1:2 MAD Lions w finale Esport Tour Pro Summer. Minione wyniki raczej nie wywołują efektu wow, ale wydaje się, że Filip “NEO” Kubski i jego koledzy ciągle szukają sposobu na sukces. Warto także dodać, że te drużyny miały okazję się spotkać 18 kwietnia w ESEA Open. Wtedy lepsi byli Rosjanie.

Dwukrotnie dziś będziemy mogli oglądać Anonymo Esports. Najpierw, bo o godzinie 15:00 Wiktor “mynio” Kruk i reszta załogi zagrają spotkanie w ramach Spring Sweet Spring 3 Regionals. Polacy podejmą ONYX, który jest 210. zespołem świata. Vladyslav “bondik” Nechyporchuk i spółka w drodze po drugi etap SSS 3 Regionals wygrywali z Nexus i 4glory, ale nie sprostali Fiend. Mówiąc natomiast o “Anonimowych”, to w tym przypadku wszystko przebiegło bez szwanku, bo ci zwyciężyli z HONORIS i Wisłą All iN! Games Kraków. To i tak nie przekłada się zbytnio na to, że faworytem jest właśnie Anonymo, które po prostu aktualnie jest na innym poziomie. 

Na jednym starciu jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie poprzestaniemy. 42. siła globu zawalczy dziś jeszcze o kolejne punkty w grupie B 37. sezonu  ESEA Premier. Sytuacja Anonymo Esports jest jednak daleka od ideału. Przed startem tych zmagań mało kto spodziewałby się, że jedna z najlepszych drużyn w Polsce po sześciu rozegranych meczach będzie miała tylko sześć punktów i zajmowała przedostatnie, ósme miejsce. Tak jednak jest i trzeba się postarać powalczyć o play-offy, ale to na pewno nie będzie łatwe. W walce o fazę pucharową nie tylko liczyć się będą zwycięstwa, ale także wyniki innych drużyn. Janusz “Snax” Pogorzelski i koledzy mogą do swojego konta dopisać dziś trzy oczka. Wystarczy wygrać z GamerLegion, ale to nie będzie łatwy rywal, jak mogłoby się wydawać. Różnica, jaka dzieli oba zespoły to tylko pięć miejsc w rankingu HLTV, co wskazuje na to, że wygrać może tu każdy. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

9:00 | HONORIS vs. 1WIN – BO3 [Transmisja]

15:00 | Anonymo Esports vs. ONYX – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo Esports vs. GamerLegion – BO3 [Transmisja]