Respawn.pl

Zagranie 200 IQ ENCE? Ciekawy bait na Overpassie

Autor: Aleksander Kurcoń

Najlepsze drużyny na świecie cechują niekonwencjonalne zagrania. Znakomicie widać to po ENCE, które podczas ESL Pro League zaprezentowało ciekawy bait na Overpassie, wykorzystując boosta.

Overpass słynie z wielu miejsc, gdzie można stosować boosty. I jak w grze na match-makingach raczej ciężko powtórzyć takie zagrania, tak profesjonalni zawodnicy prześcigają się w nowinkach, które odkryli na tej wciąż nie do końca zbadanej mapie.

Ostatnio ciekawym zagraniem popisali się gracze ENCE. Europejski zespół rywalizował w 1. rundzie play-offów ESL Pro League z Fnatic. Ostatecznie to ENCE było górą. Między innymi dzięki takim zagraniom, jak to poniżej.

Co dokładnie zrobili gracze fińskiej organizacji? Zastosowali boost na dolnym bombsite, ale nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Boost bowiem miał tylko służyć za baitowanie przeciwnika, a nie środek do uziemienia go. Tym samym Snappi i dycha odwracali uwagę przeciwnika, a z drugiej strony podszedł Maden, który miał bardzo łatwego fraga do zdobycia. Dlaczego to zagranie było tak dobre? Bo KRIMZ był przygotowany na zestrzelenie gracza boostowanego. Gdyby ENCE skorzystało z podsadzki właśnie po to, mogłoby się nadziać na celne strzały Szweda. Ten był jednak bezbronny, gdy od pleców zaszedł do Maden.

Poniżej nagranie tego ciekawego zagrania. Jeśli gracie w co najmniej trójkę, warto skorzystać z tego pomysłu na własnym meczu.