Respawn.pl

Zamknięte kwalifikacje do DH Masters Spring pełną parą. Znamy zaproszone drużyny!

Autor: Marcin Kapusta

Organizatorzy ujawnili zaproszone drużyny, które powalczą w zamkniętych kwalifikacjach do wiosennego DreamHacka Masters. W akcji zobaczymy m.in. OG!

Bezpośredniego slota w dywizji europejskiej zgarnęły cztery zespoły, plasujące się w pierwszej 20. światowego rankingu HLTV. Heroic, compLexity, Cloud9 oraz OG Esports – trzeba przyznać, że dobra obsada, jak na zamknięte kwalifikacje. W turnieju zadebiutują odświeżone składy Heroic i OG. Szeregi duńskiej organizacji zasilili Rasmus “sjuush” Beck i Ismail “refrezh” Ali, którzy weszli w buty Johannesa “b0RUPA” Borupa oraz Nikolaja “niko” Kristensena. Co ciekawe, ten drugi łączony jest z ekipą Mateusza “mantuu” Wilczewskiego jako potencjalny następca Nathana “NBK” Schmitta.

Ostatnie cztery wolne sloty powędrują do zwycięzców otwartych europejskich eliminacji. W walce o promocje do zamkniętego etapu pozostało już tylko osiem formacji, w tym m.in. Movistar Riders, Hard Legion czy Nordavind.

Aktualna lista uczestników zamkniętych kwalifikacji do wiosennego DreamHacka Masters prezentuje się następująco:

  • 🇪🇺 Cloud9
  • 🇪🇺 OG Esports
  • 🇩🇰 Heroic
  • 🇪🇺 compLexity
  • 4. najlepsze drużyny otwartych eliminacji

Z kolei w amerykańskich zamkniętych kwalifikacjach zobaczymy prowadzone przez Jonjiego Bad News Bears oraz Extra Salt, okupujące 28. lokatę na świecie. Całość dopełnią dwa zespoły, wyłonione na drodze otwartych eliminacji. Już dzisiaj rozegrają się półfinały pierwszego etapu, w których o awans powalczą paiN Gaming, High Coast, Triumph i Rebirth.

Wiosenna odsłona DreamHacka Masters 2021 zaplanowana jest na 29 kwietnia-9 maja, natomiast jej pula nagród wyniesie ćwierć miliona dolarów. W ramach tego turnieju na serwerze zamelduje się szesnaście drużyn, z czego cztery to zwycięzcy regionalnych zamkniętych kwalifikacji.