Respawn.pl

Zamknięte kwalifikacje do DH Masters Spring zakończone. OG i Cloud9 bez awansu do głównego turnieju!

Autor: Marcin Kapusta

Trzeba przyznać, że zamknięte kwalifikacje do wiosennego DreamHacka Masters okraszone były wieloma niespodziankami. OG i Cloud9 bez promocji do głównego turnieju!

Zacznijmy najpierw od górnej drabinki, w której obyło się bez większych zaskoczeń. Odświeżona piątka Heroic w pojedynku inauguracyjnym pokonała bułgarskie VOYVODA, a w meczu o awans podołała Cloud9. Zawodnicy compLexity również nie dali plamy i na swojej drodze zwyciężyli z Movistar Riders oraz OG Esports. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że ekipa Owena “smooyi” Butterfielda zawzięcie rywalizowała z Juggernautem i nawet zdołała wyrwać jedną mapę.

Przejdźmy teraz do dolnego szczebla rozgrywkowego, który minął pod znakiem sporych niespodzianek. W pierwszej rundzie zespół Viktora “v1c7oRa” Dyankova wyeliminował K23 Daurena “AdreNa” Kystaubayeva, a w międzyczasie Movistar Riders wyrzuciło za burtę graczy Nordavind. Na poziomie półfinałów europejska piątka, w skład której wchodzi Mateusz “mantuu” Wilczewski, uległa Bułgarom i pożegnała się z marzeniami o awans. W finale dolnej drabinki mieliśmy bardzo zacięte widowisko, które zakończyło się dopiero po trzech mapach i jednej dogrywce. Zwycięskim krokiem wyszło VOYVODA, które wygrało z Cloud9. Coś ta słynna drużyna za sześć milionów nie do końca się sprawdza…

W północnoamerykańskich eliminacjach promocję wywalczyło Extra Salt, zajmujące 28. lokatę w światowym rankingu HLTV. Ekipa prowadzona przez Edgara “MarKE” Maldonado pokonała Triumph, Bad News Bears oraz High Coast.

Wraz z zakończeniem zamkniętych kwalifikacji, aktualna lista uczestników na wiosenną edycję DreamHacka Masters prezentuje się następująco:

  • 🇷🇺 Spirit
  • 🇩🇰 Heroic
  • 🇪🇺 compLexity
  • 🇧🇷 paiN Gaming
  • 🇧🇬 VOYVODA
  • 🇺🇸 Extra Salt

DH Masters Spring odbędzie się w dniach 29 kwietnia-9 maja, natomiast jego pula nagród wyniesie ćwierć miliona dolarów. Organizatorzy planują zorganizować turniej na LAN-ie w studiu firmowym. W rozgrywkach weźmie udział szesnaście formacji, z czego dziesięć otrzyma bezpośrednie zaproszenie.