Respawn.pl

Zapowiedź drugiego dnia DreamHack Leipzig

Autor: Sergiusz Lelakowski

Już za moment rozpocznie się pierwsze spotkanie drugiego dnia DreamHack Open Leipzig. Niestety, w dzisiejszych meczach zabraknie Polaków z Virtus.pro, którzy późnym wieczorem ulegli Dignitas 1-2. Jakie mecze dzisiaj zobaczymy?

FaZe vs. Luminosity

Ostatni mecz grupy A. Zwycięzca tego meczu zagra w półfinale z duńskim Astralis. To BO3 będzie należało do bardzo wyrównanych. FaZe oraz Luminosity spotkały się wczoraj podczas meczu otwarcia i Europejczycy pokonali brazylijski team wynikiem 16-9. Następnie FaZe uległo zespołowi Natus Vincere na de_train. Mecz zakończył się wynikiem 9-16, co dało wschodnioeuropejskiej drużynie awans do półfinałów.

Luminosity rozpoczęło turniej w niezbyt zachwycający sposób. Na początku uległo FaZe Clan, a w drugim meczu Brazylijczycy stracili mapę przeciwko SK Gaming (16-7 Overpass, 10-16 Mirage, 16-10 Train). Teraz stoi przed nimi kolejne ciężkie wyzwanie, gdyż muszą się zmierzyć z zespołem, z którym już raz przegrali na tym evencie. Czy Gabriel “fallen” Toledo i jego zawodnicy dadzą radę pokonać FaZe? Tego dowiecie się już o 12.00.

Mousesports vs. Team Dignitas

Zawodnicy mousesports wydają się być w świetnej formie. Turniej rozpoczęli od miażdżącego zwycięstwa nad Virtus.pro (16-5 Dust2). W kolejnym meczu spotkali się z Astralis, gdzie niestety zabrakło im sił w dogrywce. Duńczycy zdołali wygrać większość rund w OT i mecz zakończył się wynikiem 19-22.

Team Dignitas jest drugą drużyną, która przyczyniła się do wielkiej porażki Virtus.pro. Pierwszy mecz zagrali przeciwko Astralis, gdzie zdobyli tylko 9 rund. Zespół wylądował w grupowej drabince przegranych, gdzie spotkał się z polską drużyną. Wydawało się, że Polacy odeślą Duńczyków do domu, ale tak się nie stało. Po trzech wyrównanych mapach, to właśnie młodzi zawodnicy Team Dignitas przeszli do ostatniego etapu fazy grupowej.

Mecz “zabójców” Virtus.pro rozpocznie się o godzinie 15.00.

Co jeszcze na nas czeka?

O 18.00 rozpocznie się pierwsze spotkanie półfinałowe pomiędzy Astralis a zwycięzcą meczu Luminosity vs FaZe. Natomiast o 21.00 ruszy kolejny półfinał, gdzie lepsza drużyna z pary Mousesports i Team Dignitas spotka się z Natus Vincere. Które zespoły znajdą się w finale DreamHack Open Leipzig?

Wszystkie mecze dostępne są na 8esport.com