Respawn.pl

Strona główna » Zapowiedź finału Luminosity vs. NaVi

Zapowiedź finału Luminosity vs. NaVi

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pozostała już niecała godzina do wielkiego finału zmagań w ramach DreamHack ZOWIE Open Leipzig 2016, którego gwiazdami będą zawodnicy Luminosity Gaming oraz Natus Vincere.

Biorąc pod uwagę wszystkich uczestników powyższego turnieju, mało kto spodziewał się takiego rozwoju akcji, ponieważ w spotkaniach o pierwsze miejsce podium nie zobaczymy ani Astralis, ani FaZe, czyli byłych reprezentantów G2 Esports.

Miłym zaskoczeniem jest obecność brazylijskiej formacji w ostatnim etapie tabeli, która jest też jedyną drużyną spoza Europy, dlatego też warto prześledzić historię ich zmagań. Do tej pory reprezentanci LG rozegrali cztery mecze w Niemczech, z czego przegrali tylko jeden, będący też jedynym meczem w trybie best-of-one.

Natus Vincere miało nieco krótszą ścieżkę do przejścia, ponieważ lepiej poradzili sobie w fazie grupowej i do tej pory utrzymali czyste konto. W ostatnim czasie mogliśmy zauważyć wzrost formy “mistrzów powolnej egzekucji”, czego dowodem jest m.in. zajęcie drugiego miejsca podczas SL i-League StarSeries XIV Finals. Dotyczy to nie tylko ogółu, lecz także poszczególnych zawodników, w tym Ladislava “GuardiaNa” Kovácsa, który statystycznie okazał się najlepszym strzelcem w Mińsku.

Na chwilę obecną trudno przewidzieć kto sięgnie po puchar, możemy się jednak spodziewać wyrównanego spotkania, pełnego emocji.

Postaw na swojego faworyta, na 8esport.com.